Zavrieť

Porady

Dátumy na faktúre

Dobrý deň, chcem poprosiť o radu. Robíme partnera pre mobilného operátora, a za predané produkty dostávame provízie, za ktoré im mesačne vystavíme faktúru na základe podkladov, ktoré dostaneme od partnera. Ja však dostanem podklady napr. za 11/2008 až okolo 20-teho decembra. Ako správne vystaviť faktúru za niečo, čo sa uskutočnilo v 11/2008. Dátum vystavenia fa, dátum dodania a ZP? Môžem vystaviť fa 20.12. a dátum dodania a ZP dať 30.11., čo potom 15-dňová lehota na vystavenie faktúry?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    No je pvinnosť aby ti dodávateľ najneskôr do 15 dní vystavil fa. Ale ak vlastne "refakturuješ" tak bežne sa robí tak, že dostaneš fa 18. a máš na fa dátum prijatia DF a ten je potom aj tvoj dátum vystavenia fa.

    Zuzana Ku. je offline (nepripojený) Zuzana Ku.

    Zuzana Ku.
    Ale ja od dodávateľa žiadnu fa nedostávam, mne príde len podklad emailom, koľko provízií si môžeme za daný mesiac vyfakturovať. Neviem, či sa rozumieme....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zuzana Ku. Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem poprosiť o radu. Robíme partnera pre mobilného operátora, a za predané produkty dostávame provízie, za ktoré im mesačne vystavíme faktúru na základe podkladov, ktoré dostaneme od partnera. Ja však dostanem podklady napr. za 11/2008 až okolo 20-teho decembra. Ako správne vystaviť faktúru za niečo, čo sa uskutočnilo v 11/2008. Dátum vystavenia fa, dátum dodania a ZP? Môžem vystaviť fa 20.12. a dátum dodania a ZP dať 30.11., čo potom 15-dňová lehota na vystavenie faktúry?
    Podľa mňa podklady ti chodia neskoro. Nakoľko u teba plnenie nastáva posledným dňom mesiaca (v tomto konkrétnom prípade 30.11.) Z toho vyplýva pre teba povinnosť vystaviť doklad najneskôr do 15 dni od vzniku povinnosti. (Všetko samozrejme uvažujeme v rovine platiteľa DPH).

    Zuzana Ku. je offline (nepripojený) Zuzana Ku.

    Zuzana Ku.
    Ďakujem smith, ja mám na to podobný názor, ale mne sa nepodarí presvedčieť takú veľkú spoločnosť, aby zasielala podklady na čas. Prikladám si teda k faktúre email, kde je dátum, kedy mi poslali podklady a na základe toho vystavím faktúru, s dátumom vystavenia v ted deň, ale neviem čo s dátumom dodania a dátumom ZP (v programe MRP je aj dátum dodania aj dátum daňovej povinnosti)???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.