Zavrieť

Porady

ŽIVNOSŤ?!

Dobrý deň, chcela by som sa niečo spýtať....

Takže takto poznám dievčatá ktoré sú
tanečná skupina a sú zaregistrované ako občianske združenie.

Ja som
sólová tanečnica a ešte nemám 18 rokov, ale onedlho budem mať, a chcela by som vedieť či si dá dať napr. živnosť ohladom toho tanca.?!. Dúfam že chápete čo tým myslím.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    AZIZA Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa niečo spýtať....

    Takže takto poznám dievčatá ktoré sú tanečná skupina a sú zaregistrované ako občianske združenie.

    Ja som sólová tanečnica a ešte nemám 18 rokov, ale onedlho budem mať, a chcela by som vedieť či si dá dať napr. živnosť ohladom toho tanca.?!. Dúfam že chápete čo tým myslím.

    Neviem,čo tým myslíš. Ale zo začiatku to môžeš robiť na dohodu o vykonaní práce, a keď sa ti budú peniaze len tak hrnúť, potom si vybav živnostenský list.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A čo tak slobodné povolanie - umelci?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    smith Pozri príspevok
    A čo tak slobodné povolanie - umelci?
    Môže byť aj tak. Neviem, kde chce tancovať.

    AZIZA je offline (nepripojený) AZIZA

    AZIZA
    marjankaj Pozri príspevok
    Neviem,čo tým myslíš. Ale zo začiatku to môžeš robiť na dohodu o vykonaní práce, a keď sa ti budú peniaze len tak hrnúť, potom si vybav živnostenský list.
    aha dík ...a kludne to môžem dávať na papier? Lebo nechcem už chodiť len tak že na "dohodu" na ruku. Pretože "objednavatelia" to môžu (aj to robia,síce mne sa to eče nestalo) že slovne sa dohodneme a dajú ledva polovicu z dohodnutej sumy.

    A nebola som si istá či to tak nejak možem robiť papierovo.

    Dakujem

    AZIZA je offline (nepripojený) AZIZA

    AZIZA
    marjankaj Pozri príspevok
    Môže byť aj tak. Neviem, kde chce tancovať.
    No myslela som to celkovo ked chodím na výstupenia. Lebo doteraz som chodila len tak za vopred dohodnuté peniaze na ruku. Ale kamaratky ma upozornovali že by som to tak nemala robiť..

    16lukasko je offline (nepripojený) 16lukasko

    16lukasko
    ja by som to rozhodne nedával ako živnosť... to je somarina... veď to ako nieje podnikanie.. ani speváci nemajú na to živnosť..
    súhlasím so slobodným povolaním..

    Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

    Kolenčík
    Ono by bolo dobre vedieť a vidieť čo tancuješ a potom to dať ako ty uvádzaš na papier, alebo počkať ako to tu spomínali do "osemnástky".

    AZIZA je offline (nepripojený) AZIZA

    AZIZA
    Ďakujem vám za rady,...
    a všetko dobré do nového roku Vám želám...

    AZIZA (bellydancer)

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    AZIZA Pozri príspevok
    aha dík ...a kludne to môžem dávať na papier? Lebo nechcem už chodiť len tak že na "dohodu" na ruku. Pretože "objednavatelia" to môžu (aj to robia,síce mne sa to eče nestalo) že slovne sa dohodneme a dajú ledva polovicu z dohodnutej sumy.

    A nebola som si istá či to tak nejak možem robiť papierovo.

    Dakujem
    AZIZA Pozri príspevok
    No myslela som to celkovo ked chodím na výstupenia. Lebo doteraz som chodila len tak za vopred dohodnuté peniaze na ruku. Ale kamaratky ma upozornovali že by som to tak nemala robiť..
    Ak ti dávajú dohodnutú sumu, tak to tak rob ďalej. Ak nie, dohodni si to písomne (podpis zákonného zástupcu). Prípadne sa spýtaj kamarátok, ako to robia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.