Zavrieť

Porady

"bonzácky paragraf" odovzdať alebo neodovzdať

Prosím o radu.

Od 18.12. máme daňovú kontrolu. Pri kontrolovaní dokladov som prišiel na to, že som neodovzal oznámenie podľa par.32 odsek 5 zákona o správe daní a poplatkov (bonzácky paragraf) a to za roky 2006 a 2007.
Riešim teraz dilemu, či oznámenie za oba roky odovzdať teraz, čím by som na seba ešte viac upozornil daňovú kontrolu a začali by hľadať ďalšie chyby asi o dosť vážnejšie.

Alebo odovzdať až po kontrole, čím ale riskujem, že na to prídu (čo je asi veľká pravdepodobnosť) a pokuta za neodovzanie bude určite vyššia ako za oneskorené odovzdanie.

Poradte mi prosim. Dakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.

viacerí si túto povinnosť neplnia
0 0
dede2 dede2

dede2 je offline (nepripojený) dede2

Neplnia, ale pri neodovzdaní je horná hranica pokuty 1 mil. Sk.
0 0
dede2 dede2

dede2 je offline (nepripojený) dede2

prosim este o nejaky nazor
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Hmmm, riskovať pokutu milión sa myslím neoplatí....
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pri odoslaní obyčajnou poštou nie je dôkaz o odoslaní, posielať doporučene a znášať zvýšené náklady však zákon neukladá.
kópie bonzákov treba mať pekne založené v šanone s poznámkou "odoslané dňa..... ". Dokladov o úhrade poštovného sa nájde v každom účtovníctve dosť.
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

A pravda je i v tom, že ani pri doporučenej zásielke sa nedá dokázať, čo v nej bolo odoslané . Nech sa zadávateľ problému rozhodne, ako urobí.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Kto sa podujme takto "odoslať" poštou DP DPH za 11/2008. Zistíme, ako to potom funguje. ale to je už skoro
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

ekopo Pozri príspevok
Kto sa podujme takto "odoslať" poštou DP DPH za 11/2008. Zistíme, ako to potom funguje. ale to je už skoro

0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ekopo Pozri príspevok
Kto sa podujme takto "odoslať" poštou DP DPH za 11/2008. Zistíme, ako to potom funguje. ale to je už skoro
Tak mne minule z danoveho volali, že aby som doniesla kvartálny výkaz. Je sice pravda, že ho mám nulový, ale ze to neznamená, že mám poslat prázdny list papiera ))
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

prosím Vás,a akú formu má takéto oznámenie na DÚ?

stačí do hlavičky napísať naše údaje za spoločnosť s r.o.
a vypísať jednotlivých živnostníkov,ich IČO a DIČ a názvy a suma od 1.1.08 do 31.12,08,ktoré nám fakturoval?
alebo iba sumy,ktoré sme mu vyplatili v hotovosti v období 1.1.08 az 31.12.08?
0 0
ekonella ekonella

ekonella je offline (nepripojený) ekonella

Iba sumy, ktoré boli vyplatené FO v hotovosti.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
citujem časť z § 32 ods. 5 zákona o správe daní a poplatkov:

V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby.
0 0
Janurka Janurka

Janurka je offline (nepripojený) Janurka

Len dodám, že takéto oznámenie sa podáva miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa.
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
Ja sa ešte spýtam - ak nenarátam ani jedného takého, komu by som platila nad 100 000,- nepotrebujem žiadnu evidenciu ani pre seba?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

simonka1 Pozri príspevok
Ja sa ešte spýtam - ak nenarátam ani jedného takého, komu by som platila nad 100 000,- nepotrebujem žiadnu evidenciu ani pre seba?
Akú evidenicu máš na mysli?
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

Ak platím v hototvosti s.r.o.-čkr, tak nemusím nič "bonzovať"?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Polly404 Pozri príspevok
Ak platím v hototvosti s.r.o.-čkr, tak nemusím nič "bonzovať"?
NIe.
0 0
Siso 55 Siso 55

Siso 55 je offline (nepripojený) Siso 55

Potrebovala by som vediet, ci je potrebne poslat oznamenie-bonzacky list aj ked sme nevyplatili obcanovi peniaze, ale sme mu za sluzby na zaklade dohody o spolupraci dali za prekladatelske sluzby tovar v dohodnutej sume cca 4.900,- € . Obcan nam nevystavil fakturu, takze ide o jednostranny zapocet na zaklade zmluvy.
Dakujem
Viera
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Siso 55 Pozri príspevok
Potrebovala by som vediet, ci je potrebne poslat oznamenie-bonzacky list aj ked sme nevyplatili obcanovi peniaze, ale sme mu za sluzby na zaklade dohody o spolupraci dali za prekladatelske sluzby tovar v dohodnutej sume cca 4.900,- € . Obcan nam nevystavil fakturu, takze ide o jednostranny zapocet na zaklade zmluvy.
Dakujem
Viera
Hranica je 5000 eur
2 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

Prosím Vás, bonzácky paragraf zasielajú aj tí živnostníci, ktorí nemajú reálne výdavky, ale paušálne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať