Zavrieť

Porady

odpisy podnikového motocykla

Prosím poraďte mi! Podnikateľ - živnostík má motocykel zaradený v podnikovom majetku. Zakúpil ho v roku 2003 a tri roky ho používal a teda aj odpisoval. V rokoch 2006 a 2007 mal pozastavenú živnosť. Motocykel teda nebol odpisovaný počas týchto dvoch rokov. V roku 2008 pokračuje v podnikaní, avšak celý rok motocykel nepoužil na podnikanie, má ho iba "fyzicky" v majetku. Daň z MV platiť nemusel, lebo na motocykel sa táto povinnosť nevzťahuje. Takže teraz neviem, či v roku 2008 môže uplatniť odpisy ako v štvrtom roku odpisovania, alebo ako vôbec postupovať ?
Som bezradná, prosím, poraďte mi. Ďakujem SzabM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    SzabM Pozri príspevok
    Prosím poraďte mi! Podnikateľ - živnostík má motocykel zaradený v podnikovom majetku. Zakúpil ho v roku 2003 a tri roky ho používal a teda aj odpisoval. V rokoch 2006 a 2007 mal pozastavenú živnosť. Motocykel teda nebol odpisovaný počas týchto dvoch rokov. V roku 2008 pokračuje v podnikaní, avšak celý rok motocykel nepoužil na podnikanie, má ho iba "fyzicky" v majetku. Daň z MV platiť nemusel, lebo na motocykel sa táto povinnosť nevzťahuje. Takže teraz neviem, či v roku 2008 môže uplatniť odpisy ako v štvrtom roku odpisovania, alebo ako vôbec postupovať ?
    Som bezradná, prosím, poraďte mi. Ďakujem SzabM
    Budeš postupovať ako pri prerušení odpisovania, až kým nebude majetok odpísaný, môžeš uplatniť odpisy.

    SzabM je offline (nepripojený) SzabM

    SzabM
    To teda znamená, že ani v roku 2008 motocykel neodpisujem (ZC zostáva na úrovni roku 2005), žiadne náklady mi v roku 2008 v súvislosti s odpismi nevzniknú. V roku 2009 pokračujem v odpisovaní ako v štvrtom roku odpisovania. (Prvý rok odpisovania bol 2003, druhý 2004, tretí 2005, štvrtý 2009 - pokiaľ bude motocykel používaný). Môžem ešte urobiť nasledovné: v prípade, ak sa vykážu nejaké cesty v poslednom kvartáli 2008, ho môžem odpísať. Ide mi totiž o to, aby bol čo najskôr odpísaný (nepotrebujem zvýšiť náklady, ale čo najskôr ho odpísať a úplne odpísaný predať). Ak by som vykázala cesty v októbri 2008, môžem si uplatniť celoročný odpis na tento rok, však?
    Zatiaľ díky pekne SzabM

    odpisy podnikového motocykla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.