Zavrieť

Porady

Listky na kulturu VOZD?

Co si myslite o zaradeni listkov na kulturu do VOZD v pripade novinara, ktory pise z kulturnych podujati rozne recenzie a novinarske povolanie vykonava na zaklade zivnostenskeho opravnenia?
Je to v jeho pripade cisty VOZD?
Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    neupi Pozri príspevok
    Co si myslite o zaradeni listkov na kulturu do VOZD v pripade novinara, ktory pise z kulturnych podujati rozne recenzie a novinarske povolanie vykonava na zaklade zivnostenskeho opravnenia?
    Je to v jeho pripade cisty VOZD?
    Dakujem za odpoved.

    Pokiaľ sa vstupné z kultúrnych podujatí týka skutočne jeho novinárskej činnosti , ktorú vykonáva na základe živnostenského oprávnenia a tieto výdavky sú vynaložené za účelom dosiahnutia príjmu , tak je to VOZD .

    Treba to však posúdiť v prvom rade zo strany podnikateľa.

    neupi je offline (nepripojený) neupi

    neupi
    Dakujem za odpoved.
    Upresnenie:
    Podnikatel ma viacero predmetov cinnosti, ale ma s jednym casopisom uzatvorenu zmluvu o poskytovani sluzieb, ma na to zivnostensky list a prispieva recenziami a reportazami z danych akcii. Za tieto prispevky ma prijem na zaklade predmetnej zmluvy. Aj ked sa jedna len o maly prijem a vydavky na vstupenky budu urcite vyssie. Je to v poriadku a moze to teda zaradit do VOZD?

    Listky na kulturu VOZD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.