Zavrieť

Porady

nové sadzby na daň za motorové vozidlá- rok 2009

môžete mi poradiť, kedy vychádzajú nové sadzby na daň za motorové vozidlá pre rok 2009 a kde by som ich mohla nájsť?
ďakujem za odpoveď
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

mydielko11 Pozri príspevok
môžete mi poradiť, kedy vychádzajú nové sadzby na daň za motorové vozidlá pre rok 2009 a kde by som ich mohla nájsť?
ďakujem za odpoveď
Myslím že tie by ťa ešte nemuseli zaujímať, pretože do konca januára 2009 treba podať DP na daň z MV za rok 2008a samozrejme aj zaplatiť.
Nové sadzby na príslušný rok vydáva príslušný samosprávny kraj.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
A určite budú schvalované na poslednú chvílu, koncom roka.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
A bude ich určite treba, pretože sa v priznaní uvádza aj predpokladaná daň.
Prikladám Nitriansky samosprávny kraj.
0 0
Petranova01 Petranova01

Petranova01 je offline (nepripojený) Petranova01

Dobrý deň,
prosím vie mi niekto poslat sadzby na daň z MV za rok 2008 pre Banskobystrický kraj prosím? Ďakujem
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Petranova01 Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím vie mi niekto poslat sadzby na daň z MV za rok 2008 pre Banskobystrický kraj prosím? Ďakujem
Klikni sem: http://www.porada.sk/t67988-dan-z-mo...tky-kraje.html
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Rozalka Pozri príspevok
A bude ich určite treba, pretože sa v priznaní uvádza aj predpokladaná daň.
Prikladám Nitriansky samosprávny kraj.
S týmto ma pekne štvú, 2.1.2009 im všetky priznania na DÚ zanesiem a keď sadzby nebudú, použijem staré.....
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Zaujímalo by ma, ako uviesť túto zníženú sadzbu do daňového priznania.

Ja som to urobil takto:
riadok 8 - základná neznížená sadzba
riadok 9 - ak spĺňa limity EURO3, tak uviesť zníženú sadzbu z EURO3


Nie je potrebné zníženie sadzby nejako dokladovať, nemáte info?
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Tie údaje síce platia pre rok 2008, ale na webových stránkach samosprávnych krajov sú už uvedené údaje aj v eurách prepočítané konverzným kurzom pre rok 2009. Nepozerala som síce všetky, ale napr. Bratislava a Žilina majú platné aj pre rok 2009. Stačí si pozrieť všeobecne záväzné nariadenia jednotlivých samosprávnych krajov.
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=106&id=129
0 0
Petranova01 Petranova01

Petranova01 je offline (nepripojený) Petranova01

Ďakujem krásne za link.
0 0
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

AnnaK Pozri príspevok
Tie údaje síce platia pre rok 2008, ale na webových stránkach samosprávnych krajov sú už uvedené údaje aj v eurách prepočítané konverzným kurzom pre rok 2009. Nepozerala som síce všetky, ale napr. Bratislava a Žilina majú platné aj pre rok 2009. Stačí si pozrieť všeobecne záväzné nariadenia jednotlivých samosprávnych krajov.
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=106&id=129
dopĺňam prílohou sadzby dane: motorových vozidiel s platnosťou od 1.1.2009 Žilinský kraj aj s prepočtom na €
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

V prílohe VZN trnavského samosprávneho kraja, so sadzbami v prepočte na € (sadzby dane na rok 2009 sa nemenia)
Naposledy upravil mandula : 02.01.09 at 18:25 Dôvod: doplnenie textu do zátvorky
0 0
Astalavista Astalavista

Astalavista je offline (nepripojený) Astalavista

V prílohe VZN banskobystrického samosprávneho kraja, so sadzbami v €
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Prosím Vás ma niekto sadzby na rok 2009 za kraj Prešovský????????
0 0
Ziarowka Ziarowka

Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

Na stránke www.vucke.sk zatiaľ ešte nemali nič, ale v denníku SME vyšiel takýto článok s údajmi: KOŠICE. Zastupiteľstvo Košického samosprávneho kraja (KSK) schválilo zmenu uznesenia úhrady dane za motorové vozidlá slúžiace na podnikateľské účely. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa Zuzana Bobríková, výška dane sa nemení, bola prepočítaná na euro. Ostatné časti všeobecne záväzného nariadenia o dani z motorových vozidiel ostávajú v platnosti

Výška dane u osobných áut slúžiacich na podnikateľské účely sa hradí podľa objemu motora. Najnižšiu daň zaplatia majitelia áut do 900 centimetrov kubických (cm3), a to 56,43 € (1 700 Sk), za autá s objemom motora do 1 200 cm3 zaplatia 73,03 € (2 200 Sk), do 1 500 cm3 102,9 € (3100 Sk), do 2 000 cm3 uhradia 132,78 € (4 000 Sk), do 3 000 cm3 zaplatia 165,97 € (5 000 Sk) a nad 3 000 cm3 budú platiť 199,16 € (6 000 Sk).

Daň z nákladných áut a autobusov sa delí na kategórie podľa počtu náprav a nosnosti v tonách a pohybuje sa od 63,07 € (1 900 Sk) až do 2 549,29 €(76 800 Sk).

Podrobnejšie informácie o daniach z motorových vozidiel v rámci Košického samosprávneho kraja nájdu záujemcovia na stránke www.vucke.sk.
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Prosím Vás ma niekto sadzby na rok 2009 za kraj Prešovský????????
0 0
Ziarowka Ziarowka

Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

na stránke www.vucpo.sk bolo napísané iba toto:VZN č. 8/2005 ktorým sa zavádza daň z motorových vozidiel a určujú sa sadzby dane z motorových vozidiel na území Prešovského samosprávneho kraja. Sadzby uvedené vo VZN platia na nasledujúce roky až do zverejnenia zmeny, alebo vydania nového VZN. a nič novšie tam nebolo a prešovský kraj mal minulého roku sadzby.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Pre spústu iných povinností :-) neboli sadzby DMV v prešovskej vucke prehodnocované. Pre rok 2009 platia teda sadzby doterajšie po prepočte konverzným kurzom.
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Ďakujem............
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

M3G Pozri príspevok
Zaujímalo by ma, ako uviesť túto zníženú sadzbu do daňového priznania.

Ja som to urobil takto:
riadok 8 - základná neznížená sadzba
riadok 9 - ak spĺňa limity EURO3, tak uviesť zníženú sadzbu z EURO3


Nie je potrebné zníženie sadzby nejako dokladovať, nemáte info?
Aj mňa by zaujímalo ako je to s tými normami? Vo VZN sú uvedené roky výroby automobilu plus daňovník musí splnenie tej normy preukázať. ale ako?...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Technickým preukazom. Údaj je v r. 49, skrytý, no možno ho nájsť podľa tejto tabuľky.
http://www.porada.sk/791713-post5.html

PS: náš NSK vo VZN nespomína preukazovanie, veď to si preverí správca dane ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať