Zavrieť

Porady

Vrátenie DPH z ČR

Zdravím všetkých a prosím o radu, naša spoločnosť sa venuje nákladnej doprave (sme platcovia DPH iba v SR), vykonávame medzinárodnú prepravu, tankujeme naftu aj v ČR je možné požiadať o vrátenie DPH za nakúpenú naftu z ČR? A ako to zaúčtovať v JÚ? Vopred všetkým ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Micinka Pozri príspevok
    Zdravím všetkých a prosím o radu, naša spoločnosť sa venuje nákladnej doprave (sme platcovia DPH iba v SR), vykonávame medzinárodnú prepravu, tankujeme naftu aj v ČR je možné požiadať o vrátenie DPH za nakúpenú naftu z ČR? A ako to zaúčtovať v JÚ? Vopred všetkým ďakujem
    Je to možné. Zaúčtuje sa to ako výdaj DPH, ale neuplatní sa na vstupe v slovenskom priznaní. A keď ju vyplatia z ČR, tak sa zúčtuje ako príjem DPH. Ide to mimo nákladov.... do nákladov by išla, ak by sa o ňu nepožiadalo.

    Micinka je offline (nepripojený) Micinka

    Micinka
    Ešte raz by som sa vrátila k tejto téme, lebo nemám v nej jasno a prosím vás o radu.
    Skôr ako som túto otázku položila do tejto porady tak som poslala otázku do Poradcu a prišla mi nasledovná odpoveď: V sústave JÚ sa nákup pohonných látok zaúčtuje do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane v členení materiál vrátane zahraničnej DPH. V zdaňovacom období kedy bude DPH zahraničným správcom dane vrátená, sa zaúčtuje do príjmov ovplyvňujúcich základ dane. Ak si podnikateľ neuplatní alebo nemôže uplatniť nárok z dôvodu nesplnenia limitu na vrátenie zahraničnej DPH, táto časť bude súčasťou nákladu, ktorého sa týka.
    Už som z toho tak domotaná že si neviem rady, tak ako mám tieto PHM účtovať?

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    V období nákupu dať sumu do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane aj s českou DPH.
    V období (ak požiadaš o vrátenie českej DPH z ČR) a peniažky nabehnú na účet tak do príjmov ovplyvňujúcich základ dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.