Zavrieť

Porady

Povinnosť registrácie

Prosím o radu. Manžel robí na živnosť obchodného zástupcu pre poľskú firmu, ktorá má sídlo v Poľsku. Je platený za sprostredkovateľskú činnosť vykonávanú na Slovensku. Jeho príjem za 12 po sebe nasledujúcich mesiacoch je 1 500 000. Je povinný registrovať sa ako plátca DPH? Svoje služby vlastne poskytuje Poliakom. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    No ako som pochopila, jeho zivnost je na Slovensku a platia preto na nho slovenske zakony, nevraviac o tom, ze vyska limitu pre registraciu platcu DPH sa radikalne v novom roku znizuje.

    intel je offline (nepripojený) intel

    intel
    Áno, jeho živnosť je na Slovensku, ale miesto dodania služby nie je tuzemsko, pretože svoje služby poskytuje poľskej firme, takže by sa ho to nemalo týkať.

    convict je offline (nepripojený) convict

    Detailista convict
    Ide o to ake sluzby poskytuje. Ak firma ma sidlo v Polsku a manzel sa najde v § 15 ods. 8 zak. o DPH tak sa ho to netyka.

    Pred par dnami som sa tu stresoval sam s podobnym problemom :-)

    Povinnosť registrácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.