Zavrieť

Porady

Podnikanie v Rakusku na ZL

Od noveho roku 2009 sa idem prihlasit na zivnost v Rakusku ako osetrovatelka. mam vsak este niekolko otazok, na ktore by som potrebovala odpovede, budem rada, ak mi vie niekto poradit:
Min. aky casovy interval musim vykonavat prac. cinnost na ZL ak chcem poberat matersku a potom aj rodicovsky pridavok a kolko mozem max. ostat na materskej a v akej vyske priblizne su tieto prispevky? A musim mat trvale bydlisko v Rakusku? Alebo musim rodit v Rakusku?
Kolko rokov musim pracovat, aby som neskor mohla poberat starobny dochodok?A musim mat trvale bydlisko v Rakusku?
Niekde som sa docitala. ze ak odpracujem 2 roky a potom budem nezamestnana, mam narok na poberanie davok v nezamestnanosti, ale musim byt prihlasena v Rakusku na trvaly pobyt ale neviem ci to plati este aj dnes, lebo to bola sprava z roku 2006.
Ak by mi vedel niekto konkretne odpovedat na tieto otazky, bola by som velmi rada a vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Podnikanie v Rakusku na ZL

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.