Zavrieť

Porady

Zmena poisťovne počas PN

Poradí mi niekto? Zamestnanec je dlhodobo PN (od 14.7.2008). Teraz mi predložil potvrdenie, že jeho PN pokračuje aj v januári 2009. Avšak, keďže bol poistencom EZP k 1.1.2009 zmenil poisťovňu za Dôveru. EZP oznámim ukončenie poisteneckého vzťahu, ale čo mám dať do oznámenia pre Dôveru? Prihlásiť ho ako poistenca k 1.1.2009, uviesť tam aj začiatok PN? Prosím poraďte ako mám vyplniť tlačivo pre Dôveru. Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

    7lienka
    i&g Pozri príspevok
    Poradí mi niekto? Zamestnanec je dlhodobo PN (od 14.7.2008). Teraz mi predložil potvrdenie, že jeho PN pokračuje aj v januári 2009. Avšak, keďže bol poistencom EZP k 1.1.2009 zmenil poisťovňu za Dôveru. EZP oznámim ukončenie poisteneckého vzťahu, ale čo mám dať do oznámenia pre Dôveru? Prihlásiť ho ako poistenca k 1.1.2009, uviesť tam aj začiatok PN? Prosím poraďte ako mám vyplniť tlačivo pre Dôveru. Vopred ďakujem
    Ja mám taký istý prípad. Čakám na pondelok a opýtam sa v poisťovni.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Milí poraďaci, prosím Vás neviete na akú adresu zasielať oznámenia o zmene t.j. ukončení poistného vzťahu s EZP? Na SZP? Je to táto adresa?
    SZP a. s. generálne riaditeľstvo
    Ondavská 3
    P.O.BOX 32
    820 05 Bratislava 25??????????????

    Ďakujem

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Prikladám info zo stránky Spol ZP k býv. poistencom Európskej ZP.

    PS: Do konca septembra si mohli poistenci bývalej Európskej ZP riešiť svoj poistný vzťah. Tí, ktorí "ostali tak" sú jednoducho priklepnutí k Spoločnej ZP ako ich poistenci (teda - v roku 2009)
    Naposledy upravil STRELEC : 05.01.09 at 07:25 Dôvod: PS

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ďakujem Ti Strelec, ale ani v tomto pokyne nevidím informáciu, kde zasielať preukazy ak sa poistný vzťah skončil. Pýtaju sa ma to zamestnanci a tiež chcem dať odhlášku ako zamestnávateľ a oznámenie o zmene. No skúsim to poslať do SZP na už uvedenú adresu. Je to potrebné urobiť do 08.01.2009 a doteraz som túto informáciu nikde nevidela.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Jara Pozri príspevok
    Ďakujem Ti Strelec, ale ani v tomto pokyne nevidím informáciu, kde zasielať preukazy ak sa poistný vzťah skončil. Pýtaju sa ma to zamestnanci a tiež chcem dať odhlášku ako zamestnávateľ a oznámenie o zmene. No skúsim to poslať do SZP na už uvedenú adresu. Je to potrebné urobiť do 08.01.2009 a doteraz som túto informáciu nikde nevidela.
    Pošli to do SZP. Ja som s nimi tlf. komunikovala - posielam to tam aj preukazy aj oznámenia - všetko.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Spoločná ZP posielala informačný list platiteľom poistného. Možno sa k tebe nedostal. Prilepím "vzorku" :-)

    Zmena poisťovne počas PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.