Zavrieť

Porady

Kam zaúčtovať...?

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte. Mám jednu malú otázočku: Ak zaplatím účtovníčke (SZČO na faktúru) odmenu za vedenie účtovníctva, dám to do peňažného denníka do kolónky mzdy a platby do fondov alebo do kolónky réžia?

Prosím, ak môžte rýchlo odpovedzte, lebo je to súrne.
Ďakujem
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Janka6685
Ahojte. Mám jednu malú otázočku: Ak zaplatím účtovníčke (SZČO na faktúru) odmenu za vedenie účtovníctva, dám to do peňažného denníka do kolónky mzdy a platby do fondov alebo do kolónky réžia?

Prosím, ak môžte rýchlo odpovedzte, lebo je to súrne.
Ďakujem
Janulka do réžie, mzda by to bola vtedy, keby bola Tvoj zamestnanec. Ale na faktúru robí pre Teba službu.
Pekný večer želám...
0 0
Marian Marian

Marian je offline (nepripojený) Marian

Do stĺpca réžia.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ďakujem vám, len som si to chcela overiť.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Janka6685
Ďakujem vám, len som si to chcela overiť.
A to nás len tak skúšaš..... ???? Nič v zlom...
Ahoj
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
ach jaj Janka..
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

predch. odpovede sú správne

(aby to mala Janka overené :p )
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Heni vďaka. Aj ostatným. Ja tu nikoho neskúšam, len som si myslela, že porada je tu na to, aby som nemala pochybnosti o správnosti mojich krokov pri účtovaní. Myslím si, že je lepšie vedieť správnu odpoveď a len trochu pochybovať, ako nevedieť vôbec. Ešte stále sa len učím a aj keď mnoho vecí ovládam, nie som si istá. Preto som strašne veľmi vďačná za túto poradu. Klobúk dolu pred administrátorom a super poraďákmi.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Janka6685
Heni vďaka. Aj ostatným. Ja tu nikoho neskúšam, len som si myslela, že porada je tu na to, aby som nemala pochybnosti o správnosti mojich krokov pri účtovaní. Myslím si, že je lepšie vedieť správnu odpoveď a len trochu pochybovať, ako nevedieť vôbec. Ešte stále sa len učím a aj keď mnoho vecí ovládam, nie som si istá. Preto som strašne veľmi vďačná za túto poradu. Klobúk dolu pred administrátorom a super poraďákmi.
Janka, veď to bolo zo žartu, aby reč nestála... Alebo si to inak pochopila ?
Ak ano prepáč.
Pekný večer...
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Janka.. len si treba uvedomiť, že mzda je vtedy, ked je niekto u mňa zamestnaný, odvádzam za neho odvody, daň zo závislej činnosti. Ak mám faktúru.. nikdy to nemôžem zaúčtovať ako mzdu.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Nie, neurazila som sa. Veď viem, že pri tom všetkom strese musí byť občas sranda. Inak by sme sa všetci zmagorili.

A naozaj som si to chcela iba overiť a nikoho iného som sa opýtať nemohla. Aj som rozmýšlala, že nebudem otvárať kôli takej hlúposti tému a opýtam sa v shouboxe, ale tam by som zasa kazila debatu.

Už to nebudeme ďalej rozoberať, aby sa tu nečítali takéto hlúposti, lebo na to naozaj nie je čas. Je tu veľa iných, lepších a dôležitejších príspevkov.

Ale naozaj ďakujem za odpoveď na moju otázku.

Prajem príjemný večer.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Janulka, smelo zadávaj, ja asi začnem zadávať niekomu nepochopitelné otázky z PU, lebo s ním začínam. Som rád že to bereš s nadhľadom a každá otázka je dobrá a určite pomôže veľa začiatočníkom, tak sa nebrzdi... !!!
Pekný večer želám...
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
janko.. aké nepochopiteľné otázky ? :-)
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

No a čo nevííííííš ??? Však tam mám velké medzery.
Ahoj
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Ved som ti hovorila, že sa ma môžeš hocikedy opýtať :-) aj s omegou pomôcť :-) a išlo ti to vcelku dobre :-)
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

Manual
Janulka, smelo zadávaj, ja asi začnem zadávať niekomu nepochopitelné otázky z PU, lebo s ním začínam. Som rád že to bereš s nadhľadom a každá otázka je dobrá a určite pomôže veľa začiatočníkom, tak sa nebrzdi... !!!
Pekný večer želám...
asi sa pripojím k tebe,/myslím na tie otázky/ po 4 rokoch tiež začínam s PÚ a tiež neviem aké to bude...
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Manuál a jeso, kľudne sa pýtajte, aspoň si to zopakujeme spolu.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Manual
Janulka, smelo zadávaj, ja asi začnem zadávať niekomu nepochopitelné otázky z PU, lebo s ním začínam. Som rád že to bereš s nadhľadom a každá otázka je dobrá a určite pomôže veľa začiatočníkom, tak sa nebrzdi... !!!
Pekný večer želám...
Manual, ja milujem PU! - zadávaj otázky!
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Jooooooooooooj, však ešte len vtedy budem mať blbé otázky, keď budem musieť robiť PÚ. Ale však všetko sa dá naučiť. A s takými super ľudmi, ako sú tu na porade to ide všetko ľahšie.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Vieš mne to ide vždy dobre, keď sa mi niekto dáíva na prsty... Ale keď som sám je to horšie.
Jeso: tak sme dvaja a z ktorého kúta SR si ? Aký mýš program?
Pekný večer...
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

Zuzka
Manuál a jeso, kľudne sa pýtajte, aspoň si to zopakujeme spolu.
dakujem za ochotu pomocť...tú pomoc ozaj budem potrebovať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať