Zavrieť

Porady

Kupa osob.autom. a DPH

Prosim o radu; som v zahranici a potrebujem vyriesit nasledovne:
Firma zatial neplatca DPH na Slovensku chce kupit automobil v Belgicku v hodnote 2,5 mil Sk. Mam niekolko otazok:
Plati sa, kde a ako clo alebo DPH a v akej vyske?
Je mozne poziadat o vratenie DPH ak by sa firma zaregistrovala ako platca DPH aj ked nedosahuje zatial obrat 1.5 mil. Sk.
Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    v §11 ods.3 - Predmetom dane je aj nadobudnutie nového dopravného prostreidku za protihodnotu z iného člen.štátu KAŽDOU OSOBOU / čiže aj fyzická osoba, platič či neplatič DPH /- si na našom území zaplatí DPH 19% a to tak, že musí ísť na DÚ do 7 dní a tam sa stane plátcom ALE LEN TEJTO DANE!
    No a čo sa týka " nového dopravného prostriedku" to je v § 11 odst.11 - v skratke:
    ak nemá najazdených viac ako 6000km, alebo v čase jeho dodania neuplynulo 6 mesiacov od jeho prvého uvedenia do prevádzky....pričom nemusia byť splnené obe podmieny...
    Dúfam že som pomohla

    mona je offline (nepripojený) mona

    mona
    Dakujem. Ak som dobre pochopila pojdem na DU a zaplatim DPH; je mozne ho vyziadat naspat?
    Ktory zakon si mam precitat a kde ho najdem?

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    Pozri si nový zákon o DPH 222/2004 hlavne §11
    a naspeť si ho žial nemôžeš vypýtať, iba ak by si auto tu niekomu predala, znovu pôjdeš na DU a tam môžeš požiadať o vrátenie DPH ale len do výšky, ktorú si im/DU/ zaplatila

    Kupa osob.autom. a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.