Zavrieť

Porady

Daň z MV počas roka

dobry den, chcel by som sa informovat ako si mozem vypocitat vysku dane z mv ked som zacal "zivnostnicit" od 15.7.2008 a taktiez aj auto som mal v tento den zapisane na d.u. pri presovskom kraji a auto do 900 mi vychadza 1700sk rocne...cize ako si to mozem prepocitat? vopred za Vase rady dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Fabiola Pozri príspevok
    1700 Sk: 365 dní x počet dní od 15.7.2008 do 31.12.2008
    § 91
    ...
    (6) Pri vzniku a zániku daňovej povinnosti v priebehu zdaňovacieho obdobia je daňovník povinný zaplatiť pomernú časť dane v lehote na podanie daňového priznania. Pomerná časť dane sa vypočíta ako súčin jednej dvanástiny ročnej sadzby dane a počtu kalendárnych mesiacov, v ktorých sa vozidlo používalo na podnikanie.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    adamsss Pozri príspevok
    dobry den, chcel by som sa informovat ako si mozem vypocitat vysku dane z mv ked som zacal "zivnostnicit" od 15.7.2008 a taktiez aj auto som mal v tento den zapisane na d.u. pri presovskom kraji a auto do 900 mi vychadza 1700sk rocne...cize ako si to mozem prepocitat? vopred za Vase rady dakujem...
    Myslím, že stačí začať vypĺňať daňové priznanie. Predlač Ťa povedie k správnemu výpočtu .

    adamsss je offline (nepripojený) adamsss

    adamsss
    este technicky dotaz...pravdepodobne si to tlacivo k dani z MV stiahnem z netu a vytlacim...je to je dno ci aj to je predpisane? mozem to vytlacit na 4xA4 alebo obojstranne 2xA4 a zlepit A4...mozno bludna otazka, ale nemam z takymi vecami skusenosti tak sa radim vdaka

    Daň z MV počas roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.