Zavrieť

Porady

Oznamovacia povinnosť

Ahojte , mám otázočku, mám povinnosť poslať na DÚ oznamovaciu povinnosť keď som od odberateľa za rok prijala do pokladne (nie ERP) celkovo vyššiu sumu ako 100 000,- za tovar ,ale všetok tovar bol predávaný na faktúru. Mám i tak túto povinnosť?

a ešte jedna otázka, musím nahlásiť aj keď som spoločníkovi vracala z pokladne sumu väčšiu ako 100 tisíc, ktoré spoločnosti požičal? účtované na 365 AE.

Dík
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tina855 Pozri príspevok
Ahojte , mám otázočku, mám povinnosť poslať na DÚ oznamovaciu povinnosť keď som od odberateľa za rok prijala do pokladne (nie ERP) celkovo vyššiu sumu ako 100 000,- za tovar ,ale všetok tovar bol predávaný na faktúru. Mám i tak túto povinnosť?

a ešte jedna otázka, musím nahlásiť aj keď som spoločníkovi vracala z pokladne sumu väčšiu ako 100 tisíc, ktoré spoločnosti požičal? účtované na 365 AE.

Dík
Sám seba nemusíš nahlasovať. Tvoj odberateľ má tú povinnosť. Vrátenie pôžičky nespadá pod oznamovaciu povinnosť.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Tina855 Pozri príspevok
Ahojte , mám otázočku, mám povinnosť poslať na DÚ oznamovaciu povinnosť keď som od odberateľa za rok prijala do pokladne (nie ERP) celkovo vyššiu sumu ako 100 000,- za tovar ,ale všetok tovar bol predávaný na faktúru. Mám i tak túto povinnosť?

a ešte jedna otázka, musím nahlásiť aj keď som spoločníkovi vracala z pokladne sumu väčšiu ako 100 tisíc, ktoré spoločnosti požičal? účtované na 365 AE.

Dík
Tá povinnosť vzniká, len ak si ty niekomu zaplatila spolu viac ako 100.000.- Sk za celý rok. To, že si ty prijala tie peniaze, musí nahlásiť odberateľ, ktorý ich vyplatil. Nahlasujú sa len fyzické osoby, nie právnické, a ešte sa to nahlasuje daňovým úradom, ku ktorým prijímateľ platby má miestnu príslušnosť, čiže je možné, že oznamovaciu povinnosť si budeš plniť hoci aj desiatim daňovým úradom.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
... a pri daňovej kontrole je (po zoznámení sa s majiteľom) prvá vec, ktorá kontrolórov zaujíma, či si daňovník splnil túto povinnosť ...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

U môjho klienta sa prvé pýtali, kam chodia na obedy .
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
zdroj: porada.sk §32 odsek - 5 zákona o správe poplatkov a daní
(5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Tina855 Pozri príspevok
Ahojte , mám otázočku, mám povinnosť poslať na DÚ oznamovaciu povinnosť keď som od odberateľa za rok prijala do pokladne (nie ERP) celkovo vyššiu sumu ako 100 000,- za tovar ,ale všetok tovar bol predávaný na faktúru. Mám i tak túto povinnosť?

a ešte jedna otázka, musím nahlásiť aj keď som spoločníkovi vracala z pokladne sumu väčšiu ako 100 tisíc, ktoré spoločnosti požičal? účtované na 365 AE.

Dík
Podľa toho, čo píšeš, ty predstavuješ s.r.o., nevystupuješ ako fyzická osoba, keď píšeš o spoločníkovi. Ak si ty ako s.r.o. prijala na základe vystavených faktúr hotovosť od fyzickej osoby - tak nikto nikoho nehlási. Iba ak by si ty ako s.r.o. vyplácala došlé faktúry v hotovosti fyzickej osobe (teda ide o príjem tej fyzickej osoby) - tak potom ty nahlasuješ tú fyzickú osobu, samozrejme ako to presiahne 100 tis.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

[quote=hanelie;907639]zdroj: porada.sk §32 odsek - 5 zákona o správe poplatkov a daní
(5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.[/que]

Pred niekoľkými rokmi, tuším za r. 2005, som celý spokojný že som to ešte stihol, posielal za jedného klienta oznámenie 31.01. Toho 30-teho som už o "transakcii" vedel, no vo frmole neposlal. Bola pokuta . Nie na základe kontroly - len tak pre radosť
0 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

ahojte, moja otazka:
-ked mal zamestnanec na služobných cestach za cely kalendarny rok 2008 dokopy cez 100.000Sk sme s.r.o. ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kornelia2 Pozri príspevok
ahojte, moja otazka:
-ked mal zamestnanec na služobných cestach za cely kalendarny rok 2008 dokopy cez 100.000Sk sme s.r.o. ?
To neoznamuješ.
0 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

dakujem pekne
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

SRO dostala od fyzickej osoby-podnikateľa pôžičku, splatila ju, aj úrok viac ako 100000Sk. Spadá tento úrok pod oznamovaciu povinnosť? Ďakujem.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Žabinka Pozri príspevok
SRO dostala od fyzickej osoby-podnikateľa pôžičku, splatila ju, aj úrok viac ako 100000Sk. Spadá tento úrok pod oznamovaciu povinnosť? Ďakujem.

A bol jej vyplatený v hotovosti?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Úrok bol vyplatený v hotovosti spolu s vrátenou pôžičkou.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Žabinka Pozri príspevok
SRO dostala od fyzickej osoby-podnikateľa pôžičku, splatila ju, aj úrok viac ako 100000Sk. Spadá tento úrok pod oznamovaciu povinnosť? Ďakujem.
Áno - ak úrok bol v sume vyššej ako 100T. Nie suma vrátenej pôžičky spolu s úrokom.
0 0
zuzule zuzule

zuzule je offline (nepripojený) zuzule

Ahojte,
myslim si spravne, ze ak s.r.o. kupila byt od FO nepodnikatela a kupnu cenu mu uhradila v hotovosti, tak to tiez oznamuje?

A ak v kupnej zmluve bolo dohodnute, ze kupujuci za predavajuceho vyplati rozne dlzoby a kupujucemu vyplati len rozdiel (cena bytu - dlzoby), tak v oznameni uvediem celu sumu bytu, vratane tych vyplatenych dlzob?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

zuzule Pozri príspevok
Ahojte,
myslim si spravne, ze ak s.r.o. kupila byt od FO nepodnikatela a kupnu cenu mu uhradila v hotovosti, tak to tiez oznamuje?

A ak v kupnej zmluve bolo dohodnute, ze kupujuci za predavajuceho vyplati rozne dlzoby a kupujucemu vyplati len rozdiel (cena bytu - dlzoby), tak v oznameni uvediem celu sumu bytu, vratane tych vyplatenych dlzob?
uvedieš skutočnú sumu ktorá bola vyplatená.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

zuzule Pozri príspevok
Ahojte,
myslim si spravne, ze ak s.r.o. kupila byt od FO nepodnikatela a kupnu cenu mu uhradila v hotovosti, tak to tiez oznamuje?

A ak v kupnej zmluve bolo dohodnute, ze kupujuci za predavajuceho vyplati rozne dlzoby a kupujucemu vyplati len rozdiel (cena bytu - dlzoby), tak v oznameni uvediem celu sumu bytu, vratane tych vyplatenych dlzob?
To je zaujímavá otázka.... zaujímalo by ma, či sa nahlasujú aj FO nepodnikatelia navzájom, ak si predajú byt.... asi nie. Ale túto skutočnosť zasa podsúva myslím kataster nehnuteľností.
0 0
MartinaO. MartinaO.

MartinaO. je offline (nepripojený) MartinaO.

A co v pripade ak sme spolocnikovi vyplatili podiel na zisku v hotovosti vyssi ako 100.000, to tiez treba oznamit? dakujem za odpoved
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

MartinaO. Pozri príspevok
A co v pripade ak sme spolocnikovi vyplatili podiel na zisku v hotovosti vyssi ako 100.000, to tiez treba oznamit? dakujem za odpoved
Výplata podielu na zisku sa neoznamuje, nakoľko podiel nepodlieha zdaneniu.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Keď som v hotovosti uhrádzala faktúry fyzickým osobám, uvediem dôvod platby "úhrada faktúry" alebo za čo tá faktúra bola?
0 0
Načítať ďalšie