Zavrieť

Porady

Invalidny dochodca, tvorba stranok, zmluva o dielo

Zdravim, som invalidny dochodca a vyskytli sa mi ponuky, aby som pre rozne subjekty vytvoril internetove stranky. Nemam vybavenu zivnost a hladam co najjednoduchsi sposob prijatia platby od objednavatela po odovzdani hotovej ulohy [stranky, diela]. Predpokladam do buducnosti prilezitostne privyrobenie si tymto sposobom. Vychadza mi najlespie uzatvorenie pri kazdej zakazke zmluvu o diele, len neviem ci je to mozne riesit touto zmluvou. Ak ano, vyplivaju z toho pre mna nasledujuce povinnosti:
- primy budem zdanovat v danovom priznani len ak v sumare prekrocia [teraz neviem ako sa to vola] suma povodne okolo 40 000 skk
-budem si moct uplatnit naklady vo vyske 40 %
-co sa tika odvodou bud zaplatim 14 % do zdravotnej poistovne, alebo sa prihlasim ako SZCO a budem platit pausalne
a to by malo byt vsetko
je to tak spravne a slo by to tak?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Odporúčam Vám uzatvárať s odberateľmi zmluvy podľa autorského zákona,

    prihlásiť sa na DÚ, ak pôjde o činnosť, z ktorej budete mať pravidelné príjmy,

    a prihlásiť sa do zdravotnej poisťovne ako SZČO.

    Nemám žiaľ viac času vysvetľovať prečo práve takto, skúste využiť vyhľadávanie na porada.sk

    Invalidny dochodca, tvorba stranok, zmluva o dielo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.