Zavrieť

Porady

Pripočítateľné položky DP PO za rok 2008

Prosím o konfrontáciu názoru:

PO dostala od FO faktúru za obchodné zastúpenie za 12/2008 a uhradila ju až 3.1.2009, táto položka pôjde na 518 xx ale bude pripočítateľnou položkou na základe Zákona o dani z príjmu § 19 (4) ??? - je to tak správne ???

citujem zo zákona:

Daňové výdavky
§ 19

" (4) Nájomné, odplaty (provízie) za sprostredkovanie, a to aj ak ide o sprostredkovanie na základe mandátnych zmlúv alebo podobných zmlúv, 91) uhrádzané fyzickej osobe sa zahrnú do daňových výdavkov v zdaňovacom období, v ktorom boli zaplatené. Zaplatené nájomné fyzickej osobe za príslušné zdaňovacie obdobie sa uzná najviac do výšky časovo rozlíšenej sumy prislúchajúcej na zdaňovacie obdobie."

ďakujééém
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sway Pozri príspevok
    Prosím o konfrontáciu názoru:

    PO dostala od FO faktúru za obchodné zastúpenie za 12/2008 a uhradila ju až 3.1.2009, táto položka pôjde na 518 xx ale bude pripočítateľnou položkou na základe Zákona o dani z príjmu § 19 (4) ??? - je to tak správne ???

    citujem zo zákona:


    Daňové výdavky
    § 19


    " (4) Nájomné, odplaty (provízie) za sprostredkovanie, a to aj ak ide o sprostredkovanie na základe mandátnych zmlúv alebo podobných zmlúv, 91) uhrádzané fyzickej osobe sa zahrnú do daňových výdavkov v zdaňovacom období, v ktorom boli zaplatené. Zaplatené nájomné fyzickej osobe za príslušné zdaňovacie obdobie sa uzná najviac do výšky časovo rozlíšenej sumy prislúchajúcej na zdaňovacie obdobie."

    ďakujééém
    Presne v intenciách zákona. Bude to pripočít. položka k ZD.

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    ja to tiež tak chápem, ale bola som prekvapená z jedného školenia ktoré viedl Ing.Miháliková z DR BA, vraj stačí zaplatenie do dňa podania DP, podotýkam že školenie bolo v 12/2008
    jednalo sa o nájomné hradené FO

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    vďaka Vám

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    optimistka Pozri príspevok
    ja to tiež tak chápem, ale bola som prekvapená z jedného školenia ktoré viedl Ing.Miháliková z DR BA, vraj stačí zaplatenie do dňa podania DP, podotýkam že školenie bolo v 12/2008
    jednalo sa o nájomné hradené FO
    tak to je teda veľmi zaujímavé..... nemáš k tomu nejaký "papier" ?? § alebo usmernenie kde o tom píšu ?

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    akurát moje poznámky
    ešte schválne som jej ozrejmila moju situáciu, ked s.r.o. platí nájomné fyzickej osobe mesačne pozadu, tým majú 12 mesiac uhradený až v januári, tak som to pripočítala a v nasledujúcom roku odpočítala od ZD, ale zároveň pripočítala 12 nájomné ďalšieho roka
    a ona nato, že čo som tým docielila ???
    a to som bola prekvapená, že zúčastnení na tom školení zdieľali jej názor ako by to bolo takto tisíc rokov

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Myslím si, že je to úplne jednoznačné:

    (4) Nájomné, odplaty (provízie) za sprostredkovanie, a to aj ak ide o sprostredkovanie na základe mandátnych zmlúv alebo podobných zmlúv, 91) uhrádzané fyzickej osobe sa zahrnú do daňových výdavkov v zdaňovacom období, v ktorom boli zaplatené.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    optimistka Pozri príspevok
    akurát moje poznámky
    ešte schválne som jej ozrejmila moju situáciu, ked s.r.o. platí nájomné fyzickej osobe mesačne pozadu, tým majú 12 mesiac uhradený až v januári, tak som to pripočítala a v nasledujúcom roku odpočítala od ZD, ale zároveň pripočítala 12 nájomné ďalšieho roka
    a ona nato, že čo som tým docielila ???
    a to som bola prekvapená, že zúčastnení na tom školení zdieľali jej názor ako by to bolo takto tisíc rokov
    Matematicky si nedocielila nič /ale aj tu môže byť rozdiel, ak sa napríklad zaplatia dve posledné nájomné v januári/, ale rozhodne si správne vyplnila DP - robím to dtto tak. Skôr si myslím to, že niektoré oblasti ak boli zaplatené napr. do konca januára sme dávali do toho predchádzajúceho pochádza spred 1000 rokov...

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Dokonca aj také obdobie bolo, ak sa zaplatili odvody za december ku dňu podania priznania, boli daňovo-uznané. Jedného klienta som robila v posledný deň, čo ma stále presviedčal, že to určite zaplatí. Našťastie, som mu neverila, inak by som prerábala 31.3. jeho účto.

    Pripočítateľné položky DP PO za rok 2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.