Zavrieť

Porady

Krádež mobilu

Neviete náhodou, ako je to s DPH pri krádeži mobilu? DPH sa podľa § 53 vracia len pri ukradnutom tovare ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pozri si do zákona o DPH, čo sa považuje za tovar. Vyplynie Ti z toho, že aj mobil je tovar.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Ako si účtoval mobil: modelová situácia 501/3xx - tak čo odvádzať? Už mobil nemáš na sklade. Ja by som odvádzala z "ukradnutého účtu" 112, 132, 1xx atď. t.j. z tovaru (pre účely DPH) ešte nevydaného do spotreby a z odpisovaného majetku pomerne zostatkovej hodnote (tiež ti nechajú odpočítanú DPH z časti, ktorú si už mal na 551 teda v nákladoch, teda v spotrebe "akože". Tak sa postupovalo aj v starom zákone a nemyslím si, že sa v tejto oblasti niečo zmenilo v náhľade na krádež a odvod DPH. V pohode si zavolaj na DÚ, ak si to potrebuješ overiť. S týmto nerobia žiadne drahoty.
    Náhradu od zamestnanca nerozvíjam - mala by byť adekvátna spôsobenej škode, t.j. to čo bude na 549 to bude aj na 335 a následne 64x (a teraz aj ja ostanem v utajení.)
    Iný postup by bol iba, keby mobil ešte nebol "zaradený do používania" a dlhodobý majetok som tiež naznačila.
    Naposledy upravil Jana Acsová : 22.10.05 at 15:45

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.