Zavrieť

Porady

zrusenie zivotneho poistenia uplatneneho na znizeni dane

Uplatnoval som si ZP na znizenie dane, chcem ho zrusit, resp. uzatvorit novu zmluvu. Ako mam postupovat ak by som ho zrusil. Ako mam postupovat ak ho chcem zmenit - uzatvorit novu zmluvu. Co je potrebne urobit, aby boli dane OK ? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    § 11 odst.13 ZDP
    13) Ak životné poistenie zanikne neplatením, výpoveďou, dohodou alebo odstúpením pred uplynutím doby desiatich rokov od začiatku životného poistenia alebo pred kalendárnym rokom, v ktorom daňovník dovŕši 55 rokov života, daňovník je povinný zvýšiť základ dane o sumu poistného zaplateného na životné poistenie, o ktorú si znížil základ dane, do konca troch zdaňovacích období od skončenia zdaňovacieho obdobia, v ktorom došlo k porušeniu ustanovených podmienok. Za nedodržanie podmienok podľa odseku 11 sa nepovažuje vyplatené plnenie z poistenia pre prípad úrazu alebo choroby, ktoré je súčasťou životného poistenia.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    mercaki Pozri príspevok
    OK, dakujem za odpoved, este jedna doplnujuca otazka. ZDP = Zákon o dani z príjmov ?
    áno

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    zamestnanec si uplatňoval zníženie dane v roku 2005 a 2006 zo životného poistenia, v roku 2007 ho zrušil a otvoril si v inej poistovni
    nové životné poistenie, mám mu spraviť dańové priznanie za rok 2008 a zvýšiť ZD o tieto sumy?

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    ANNAP Pozri príspevok
    zamestnanec si uplatňoval zníženie dane v roku 2005 a 2006 zo životného poistenia, v roku 2007 ho zrušil a otvoril si v inej poistovni
    nové životné poistenie, mám mu spraviť dańové priznanie za rok 2008 a zvýšiť ZD o tieto sumy?
    Len doplním Zákon 595/2003 §11

    (12) Ak daňovník nedodrží podmienky ustanovené v odsekoch 10 a 11, je povinný zvýšiť základ dane do troch zdaňovacích období od skončenia zdaňovacieho obdobia, v ktorom došlo k porušeniu ustanovených podmienok o sumu zaplatených príspevkov na doplnkové dôchodkové sporenie, platieb finančných prostriedkov na účelové sporenie a platieb poistného na životné poistenie, o ktorú si v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach znížil základ dane.

    zrusenie zivotneho poistenia uplatneneho na znizeni dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.