Zavrieť

Porady

Vratné obaly (dovozca z EU) a daňová povinnosť

Prosím o radu, prví krát robím s vratnými obalmi: SZČO štvrťročný platiteľ DPH dováža víno a vratné obaly z Maďarska, takže ako prvý uvádza tovar v tuzemsku na trh. (V decembri kúpil víno aj vratné obaly aj v tuzemsku ale tam vratné obali kúpil bez DPH.) Pri vínach je mi jasné že ide o nadobudnutie tovaru podľa § 11, takže tam aj odvádzam aj zaplatím DPH, ale ako mám postupovať pri vratných obaloch? Nie je mi jasný ani postup uvádzaný v § 19 ods. 10. Pri nadobudnutí obalov mám hneď odpočítať daň a daňovú povinnosť mám iba k 31.12.2008 z obalov ktové mi nevrátili odberatelia? A správne postupujem keď odberateľom predám tieto vratné obaly bez DPH? Dobre viem s koeficientom sa nemusím zaoberať? Velmi pekne ďakujem za rýchle odpovede!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    M77 je offline (nepripojený) M77

    M77
    Ešteraz som preštudovala tento problém. Pomiatol ma jeden odborný článok, ktorý tvrdil. že môžem odpočítať DPH hneď pri prijatí tovaru.
    § 19 ods. 10 zákona o DPH chápem takto: Koncom roka spočítam obaly ktoré som predala, odrátam tie ktoré mi vrátili odberatelia a z rozdielu odvediem DPH. A behom roka vlastne s DPH nerobím nič a v daňovom priznaní ani neuvádzam. Ale teraz ma napadla ďalšia otázka: Aký doklad vyhotovím na svoju daňovú povinnosť? Stačí na to nejaký interný doklad? A v ktorom riadku daňového priznania uvediem svoju daňovú povinnosť? (Asi v riadku 03, keďže je to dodanie tovaru v tuzemsku.)

    M77 je offline (nepripojený) M77

    M77
    Prosím Vás o názor!!! Súhlasíte? Nesúhlasíte? Ako to je? Prvíkrát to robím, takže nie som si istá ako to robiť. Potrebovala by som radu.

    Vratné obaly (dovozca z EU) a daňová povinnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.