Zavrieť

Porady

úspora phm

Vie mi niekto poradiť, alebo má skúsenosti s nasledujúcim príkladom.
Každý mesiac počítam spotrebu phm podľa TP a skutočnú spotrebu rozdielom medzi týmito dvoma spotrebami mám niekedy nadspotrebu niekedy úsporu phm. Na konci roka mám :
Napr: 1/2007 nadspotreba 2l
2/2007 úspora 1,5l
.
.
12/2007 úspora 1,5l
Za rok 2007 mám úsporu 1 liter ? Ak áno ako ju zaúčtujem? Je to môj príjem?

Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Nie je to ziadny prijem, naklady na nakup PHM zauctujes v skutocnej nakupovanej vyske. Ine by to bolo v pripade, ze by si vykazala nadspotrebu, v tom pripade by to bol nedanovy naklad a bolo by treba vratit aj DPH, ktoru si narokovala. Nerob si z toho tazku hlavu a bud rada, ze ti to vyslo takto dobre.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    durisovad Pozri príspevok
    Nie je to ziadny prijem, naklady na nakup PHM zauctujes v skutocnej nakupovanej vyske. Ine by to bolo v pripade, ze by si vykazala nadspotrebu, v tom pripade by to bol nedanovy naklad a bolo by treba vratit aj DPH, ktoru si narokovala. Nerob si z toho tazku hlavu a bud rada, ze ti to vyslo takto dobre.
    DPH sa z vyčíslenej nadspotreby nevracia. DPH sa vracia iba v prípade použitia vozidla na súkromné účely - a spotrebované PHL zo súkromných ciest.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    kawa Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť, alebo má skúsenosti s nasledujúcim príkladom.
    Každý mesiac počítam spotrebu phm podľa TP a skutočnú spotrebu rozdielom medzi týmito dvoma spotrebami mám niekedy nadspotrebu niekedy úsporu phm. Na konci roka mám :
    Napr: 1/2007 nadspotreba 2l
    2/2007 úspora 1,5l
    .
    .
    12/2007 úspora 1,5l
    Za rok 2007 mám úsporu 1 liter ? Ak áno ako ju zaúčtujem? Je to môj príjem?

    Ďakujem veľmi pekne
    Nemyslíš už rok 2008?

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Orsz Pozri príspevok
    DPH sa z vyčíslenej nadspotreby nevracia. DPH sa vracia iba v prípade použitia vozidla na súkromné účely - a spotrebované PHL zo súkromných ciest.
    Ja by som DPH radsej vratila, uz som sa s tym pred par rokmi stretla, ze mi to danovy urad neuznal. Vysvetlili mi to tak, ze je to analogicky ako v pripade nakladov na ucte 513.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    durisovad Pozri príspevok
    Ja by som DPH radsej vratila, uz som sa s tym pred par rokmi stretla, ze mi to danovy urad neuznal. Vysvetlili mi to tak, ze je to analogicky ako v pripade nakladov na ucte 513.
    Ak boli PHM použité na zdaniteľné plnenia, nebol dôvod na vrátenie dph z ich úspory.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Nepochybne mas pravdu, ale treba sa hadat s danovym uradom pre par korun?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    durisovad Pozri príspevok
    Nepochybne mas pravdu, ale treba sa hadat s danovym uradom pre par korun?

    Nemáš sa prečo hádať, keďže to zákon umožňuje... je to už na Vás, že ste si to nechali. Myslím, že tento problém je aj v dopytoch na www.drsr.sk... kde je to jasne uvedené.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Keby sa jednalo o par tisic, tak by som sa k tomu postavila inaksie. Ale pre par korun som vtedy nepovazovala za unosne danove uradnicky si znepriatelit. Nie som vybojna, ak ide o malickosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.