Zavrieť

Porady

narok na dovolenku

Chcem sa spytat poradaci,

v decembri som nastupil do novej prace a zevraj nemam narok na pomernu cast dovolenky (1/12 z celorocneho dovolenkoveho fondu). Nehovorim o cerpani pocas skusobnej doby ale o tom ze mi narok na dovolenku za december 2008 ani nevznika.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Don Corleone Pozri príspevok
    Chcem sa spytat poradaci,

    v decembri som nastupil do novej prace a zevraj nemam narok na pomernu cast dovolenky (1/12 z celorocneho dovolenkoveho fondu). Nehovorim o cerpani pocas skusobnej doby ale o tom ze mi narok na dovolenku za december 2008 ani nevznika.

    Dakujem
    Ak odpracuješ 21 kal. dní vrátane sviatkov, máš nárok na 1/12 ročného nároku.
    Nárok na dovolenku za kal. rok ti v r.2008 nevznikol

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Don Corleone Pozri príspevok
    Chcem sa spytat poradaci,

    v decembri som nastupil do novej prace a zevraj nemam narok na pomernu cast dovolenky (1/12 z celorocneho dovolenkoveho fondu). Nehovorim o cerpani pocas skusobnej doby ale o tom ze mi narok na dovolenku za december 2008 ani nevznika.

    Dakujem
    Nemáš, december má 20 pracovných dní. Chýba Ti 1 deň na to, aby si mal nárok na D za odpracované dni. Nárok na 1/12 D za odpracovaný mesiac máš. Mea culpa.
    Naposledy upravil Tweety : 08.01.09 at 11:10

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Nesúhlasila by som s Tweety.
    Ak si nastúpil už 1.12.08, resp. najneskôr 3.12.08 a nechýbal v práci ani jeden den, tak máš podmienku 21 odpracovaných dní splnenú. Aj 3 sviatky 24.-26.12.08 sa rátajú do odpracovaných dní!!! V takom prípade máš nárok, ako uviedla veronika, na dovolenku za odpracované dni, t.j. na 1/12-tinu celoročného nároku - vid zákonník práce § 144 ods.3 písm. d) + § 105.

    Zákonník práce
    § 144 Spoločné ustanovenia o prekážkach v práci

    (3) Ako výkon práce sa posudzuje čas,
    ...
    d) ked zamestnanec nepracuje preto, že je sviatok, za ktorý mu patrí náhrada mzdy alebo za ktorý sa mu jeho mesačná mzda nekráti,

    ...

    výkon práce = odpracovaný den

    tie čísla § v Zákonn.práce si opíš a zájdi za mzdárkou, nech si to pozrie, ... ak si to teda odpracoval
    Naposledy upravil brčko : 07.01.09 at 22:10

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Don Corleone Pozri príspevok
    tak to nakoniec vyslo mas u mna pivo..
    este raz dakujem..good job
    Len ešte napíš, kedy si nastúpil do práce, aby si sa netešil predčasne. V príspevku píšeš o decembri ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.