Zavrieť

Porady

faktúra v €

Chcem sa spýtať možno jednoduchú otázku:
Ako má vyzerať faktúra v € , od 1.1.2009. Hlavne ako sa majú zaokrúhľovať položky,zľavy, výsledné sumy, dph atď...
Nie je nejaký vzorový príklad?
Usporiadat
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
Na túto tému tu je snáď milión príspevkov, tak čo tak skúsiť najprv HĽADAŤ ?

http://www.porada.sk/t70339-euro-zak...ke-pokyny.html
0 0
retra retra

retra je offline (nepripojený) retra

keby som to dlho nehľadal tak sa nepýtam - neviem to nájsť.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Na konci prvého príspevku sú pdf súbory a Tvoj je euro_dphfaktura

link http://www.porada.sk/t97920-suhrn-2008-a.html
0 0
mirkoooo mirkoooo

mirkoooo je offline (nepripojený) mirkoooo

Mám malú otázku. Ak vystavujem faktúru za december teraz 8.1.2009 a bude platená v hotovosti, faktúra je napríklad 24/2008 ale príjmový doklad je napríklad 12/2008 alebo príjmový doklad je už 1/2009? dakujem
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

mirkoooo Pozri príspevok
Mám malú otázku. Ak vystavujem faktúru za december teraz 8.1.2009 a bude platená v hotovosti, faktúra je napríklad 24/2008 ale príjmový doklad je napríklad 12/2008 alebo príjmový doklad je už 1/2009? dakujem
Ak je fa vystavena v roku 2009, cislovanie by malo byt za rok 2009 a to iste PD
0 0
mirkoooo mirkoooo

mirkoooo je offline (nepripojený) mirkoooo

Ale tu na porade som sa dočítala, že ak faktúra je za december, môže byť vystavená do 15 dní. Teda mala by to byť faktúra ešte roku 2008 nie? Viem, že príjem to bude až roku 2009 ale mne ide hlavne o ten príjmový, bude 1/2009? áno
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
mirkoooo Pozri príspevok
Ale tu na porade som sa dočítala, že ak faktúra je za december, môže byť vystavená do 15 dní. Teda mala by to byť faktúra ešte roku 2008 nie? Viem, že príjem to bude až roku 2009 ale mne ide hlavne o ten príjmový, bude 1/2009? áno
Ak je príjmový vystavený v r. 2009 tak bude mať číslovanie r. 2009
A z tou FA by som to aj tak riešil tak, že FA vystavená tiež r. 2008. To len aby všetko bolo jednoduchšie, pretože na prelome rokov to prináša niektorým len komplikácie s vykazovaním.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

mirkoooo Pozri príspevok
Ale tu na porade som sa dočítala, že ak faktúra je za december, môže byť vystavená do 15 dní. Teda mala by to byť faktúra ešte roku 2008 nie? Viem, že príjem to bude až roku 2009 ale mne ide hlavne o ten príjmový, bude 1/2009? áno
Pokiaľ Vám ide len o ten príjmový, tak áno. ( s číslovaním fa vystavenej v roku 2009 podľa Vášho uvedenia nesúhlasím)
0 0
mirkoooo mirkoooo

mirkoooo je offline (nepripojený) mirkoooo

Dobre, takže ked teraz vystavujem faktúru za december, príjmový bude 1/2009 ale faktúra bude napríklad 24/2008? Lebo je to faktúra za decembrové práce. Prečo by bolo jednoduchšie dať ju vystaviť ešte ako 31.12 ?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
mirkoooo Pozri príspevok
Dobre, takže ked teraz vystavujem faktúru za december, príjmový bude 1/2009 ale faktúra bude napríklad 24/2008? Lebo je to faktúra za decembrové práce. Prečo by bolo jednoduchšie dať ju vystaviť ešte ako 31.12 ?
V ktorom období ju zaeviduješ v pohľadávkach?
0 0
mirkoooo mirkoooo

mirkoooo je offline (nepripojený) mirkoooo

Ja robím paušálne výdavky. potrebujem vystaviť tu faktúru odovzdať dnes. Dávam ju s.r.o-čke. Neviem, či budu súhlasiť z tým aby som napísala dátum vystavenia 31.12.
hypoteticky ak by som chcela robiť na budúci rok JU, čo je pre mňa výhodnejšie - dať to ako faktúra 31.12 alebo 7.1?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
7.1.2009 ale potom by bolo vhodnejšie neformulovať text tak, že sa jedná o práce vyslovene urobené "v" decembri. Ak je tam "za" december, tak to má iný význam.
Je rozdiel urobiť niečo v a niečo za
0 0
retra retra

retra je offline (nepripojený) retra

Asi ste ma nepochopili
JA chcem iba toto:
tovar , merná jednotka, cena za jednotku s dph, celková cena s dph

tovar , merná jednotka, cena za jednotku s dph, celková cena s dph

tovar , merná jednotka, cena za jednotku s dph, celková cena s dph
--------------------
celková cena bez DPH
DPH
celková cena s DPH

chcem vedieť ako sa majú zaokruhľovať jednotlivé ceny v €.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
retra Pozri príspevok

chcem vedieť ako sa majú zaokruhľovať jednotlivé ceny v €.
http://www.porada.sk/908948-post18.html
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
retra Pozri príspevok
Asi ste ma nepochopili
JA chcem iba toto:
tovar , merná jednotka, cena za jednotku s dph, celková cena s dph

tovar , merná jednotka, cena za jednotku s dph, celková cena s dph

tovar , merná jednotka, cena za jednotku s dph, celková cena s dph
--------------------
celková cena bez DPH
DPH
celková cena s DPH

chcem vedieť ako sa majú zaokruhľovať jednotlivé ceny v €.
V jednotlivých riadkoch sa má uvádzať celková cena bez DPH. Dole je súčet celkovej ceny bez DPH a na to DPH 19%. Keby to bolo tak ako uvádzaš tak vznikajú rozdiely.
0 0
mirkoooo mirkoooo

mirkoooo je offline (nepripojený) mirkoooo

ekopo Pozri príspevok
7.1.2009 ale potom by bolo vhodnejšie neformulovať text tak, že sa jedná o práce vyslovene urobené "v" decembri. Ak je tam "za" december, tak to má iný význam.
Je rozdiel urobiť niečo v a niečo za

Ja vystavujem tu faktúru priateľovi, ktorý robí stavebné práce. Boli to práce urobené v decembri. Nie je to administratíva - účtovníctvo - žeby som mohla dať za. Dohoda s odberateľom bola, že faktúry sa vystavujú na ďalší mesiac do 15 dní. Ja idem vystaviť teraz faktúru 7.1, bude platená v hotovosti - teda príjmový 1/2009. Ved predsa do dátumu dodania napíšem december 2008, však? Má pre mňa zmysel chcieť od odberateľa aby bol dátum vystavenia 31.12? Je to faktúra 24/2008 aj ked bude vystavená 31.12 a aj ked bude vystavená 7.1??
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mirkoooo Pozri príspevok
Ja vystavujem tu faktúru priateľovi, ktorý robí stavebné práce. Boli to práce urobené v decembri. Nie je to administratíva - účtovníctvo - žeby som mohla dať za. Dohoda s odberateľom bola, že faktúry sa vystavujú na ďalší mesiac do 15 dní. Ja idem vystaviť teraz faktúru 7.1, bude platená v hotovosti - teda príjmový 1/2009. Ved predsa do dátumu dodania napíšem december 2008, však? Má pre mňa zmysel chcieť od odberateľa aby bol dátum vystavenia 31.12? Je to faktúra 24/2008 aj ked bude vystavená 31.12 a aj ked bude vystavená 7.1??
Pozrite tento link
http://www.porada.sk/891194-post124.html
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

mirkoooo Pozri príspevok
Ja vystavujem tu faktúru priateľovi, ktorý robí stavebné práce. Boli to práce urobené v decembri. Nie je to administratíva - účtovníctvo - žeby som mohla dať za. Dohoda s odberateľom bola, že faktúry sa vystavujú na ďalší mesiac do 15 dní. Ja idem vystaviť teraz faktúru 7.1, bude platená v hotovosti - teda príjmový 1/2009. Ved predsa do dátumu dodania napíšem december 2008, však? Má pre mňa zmysel chcieť od odberateľa aby bol dátum vystavenia 31.12? Je to faktúra 24/2008 aj ked bude vystavená 31.12 a aj ked bude vystavená 7.1??
Ak si priateľ uplatňuje paušálne výdaje, nemôže byť platcom DPH a zákon o DPH sa ho netýka. Ak fa vystavujete v roku 2009, treba číslovať podľa roku 2009.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Zita5 Pozri príspevok
Zitka, už aj v príspevku č. 4, ale opakovanie je matka múdrosti
mirkoooo Pozri príspevok
Ja vystavujem tu faktúru priateľovi, ktorý robí stavebné práce. Boli to práce urobené v decembri. Nie je to administratíva - účtovníctvo - žeby som mohla dať za. Dohoda s odberateľom bola, že faktúry sa vystavujú na ďalší mesiac do 15 dní. Ja idem vystaviť teraz faktúru 7.1, bude platená v hotovosti - teda príjmový 1/2009. Ved predsa do dátumu dodania napíšem december 2008, však? Má pre mňa zmysel chcieť od odberateľa aby bol dátum vystavenia 31.12? Je to faktúra 24/2008 aj ked bude vystavená 31.12 a aj ked bude vystavená 7.1??
Trocha domotané.
Kto je dodávateľ? odberateľ nemá čo chcieť. FA vystavuje dodávateľ.
Ak bude FA vystavená v r.2008 bude mať číselný rad 2008, ak je vystavená v r. 2009 má číselný rad 2009
0 0
mirkoooo mirkoooo

mirkoooo je offline (nepripojený) mirkoooo

JankaO Pozri príspevok
Ak si priateľ uplatňuje paušálne výdaje, nemôže byť platcom DPH a zákon o DPH sa ho netýka. Ak fa vystavujete v roku 2009, treba číslovať podľa roku 2009.

Ja som ale nič neuvádzala v príspevku o DPH. Ja som napísala, že dátum dodania je december, ja nevypisujem dátum vzniku daňovej povinnosti. Ale dátum dodania že je december.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať