Zavrieť

Porady

faktúra v €

Chcem sa spýtať možno jednoduchú otázku:
Ako má vyzerať faktúra v € , od 1.1.2009. Hlavne ako sa majú zaokrúhľovať položky,zľavy, výsledné sumy, dph atď...
Nie je nejaký vzorový príklad?
Usporiadat
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

mirkoooo Pozri príspevok
Ja som ale nič neuvádzala v príspevku o DPH. Ja som napísala, že dátum dodania je december, ja nevypisujem dátum vzniku daňovej povinnosti. Ale dátum dodania že je december.
Tieto termíny sú uvedené v zákone o DPH a riadia sa nimi platcovia DPH.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
retra Pozri príspevok
Chcem sa spýtať možno jednoduchú otázku:
Ako má vyzerať faktúra v € , od 1.1.2009. Hlavne ako sa majú zaokrúhľovať položky,zľavy, výsledné sumy, dph atď...
Nie je nejaký vzorový príklad?
Ja som pozrela zadanú otázku a keď som videla , že zadávateľka sa zmieňuje o DPH ....tak som priložila link .

Ale , zrejme sa jedná o neplatcu DPH, tak je to potom mimo témy.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Zita5 Pozri príspevok
Ja som pozrela zadanú otázku a keď som videla , že zadávateľka sa zmieňuje o DPH ....tak som priložila link .

Ale , zrejme sa jedná o neplatcu DPH, tak je to potom mimo témy.
medzitým sa tu zamotala mirkoooo
a už sa motáme aj my
0 0
ave13 ave13

ave13 je offline (nepripojený) ave13

mirkoooo Pozri príspevok
Ja vystavujem tu faktúru priateľovi, ktorý robí stavebné práce. Boli to práce urobené v decembri. Nie je to administratíva - účtovníctvo - žeby som mohla dať za. Dohoda s odberateľom bola, že faktúry sa vystavujú na ďalší mesiac do 15 dní. Ja idem vystaviť teraz faktúru 7.1, bude platená v hotovosti - teda príjmový 1/2009. Ved predsa do dátumu dodania napíšem december 2008, však? Má pre mňa zmysel chcieť od odberateľa aby bol dátum vystavenia 31.12? Je to faktúra 24/2008 aj ked bude vystavená 31.12 a aj ked bude vystavená 7.1??
Pripojím sa aj ja, mám otázku.
Mám remeselnú živnosť, výdavky si uplatňujem paušálne, faktúru za december 2008 budem vystavovať v januári, Sumu k úhrade uvádzam v Sk, pričom urobím prepočet aj na Eurá ? Hodinovú cenu práce uvediem po prepočítaní konv. kurzom v Eurách?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

ave13 Pozri príspevok
Pripojím sa aj ja, mám otázku.
Mám remeselnú živnosť, výdavky si uplatňujem paušálne, faktúru za december 2008 budem vystavovať v januári, Sumu k úhrade uvádzam v Sk, pričom urobím prepočet aj na Eurá ? Hodinovú cenu práce uvediem po prepočítaní konv. kurzom v Eurách?
Ak vystavuješ faktúru v januári, nemôžeš ju vystavovať v Sk, pretože v januári Sk už nie sú.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

mirkoooo Pozri príspevok
Mám malú otázku. Ak vystavujem faktúru za december teraz 8.1.2009 a bude platená v hotovosti, faktúra je napríklad 24/2008 ale príjmový doklad je napríklad 12/2008 alebo príjmový doklad je už 1/2009? dakujem
mirkoooo Pozri príspevok
Ale tu na porade som sa dočítala, že ak faktúra je za december, môže byť vystavená do 15 dní. Teda mala by to byť faktúra ešte roku 2008 nie? Viem, že príjem to bude až roku 2009 ale mne ide hlavne o ten príjmový, bude 1/2009? áno
mirkoooo Pozri príspevok
Dobre, takže ked teraz vystavujem faktúru za december, príjmový bude 1/2009 ale faktúra bude napríklad 24/2008? Lebo je to faktúra za decembrové práce. Prečo by bolo jednoduchšie dať ju vystaviť ešte ako 31.12 ?
mirkoooo Pozri príspevok
Ja robím paušálne výdavky. potrebujem vystaviť tu faktúru odovzdať dnes. Dávam ju s.r.o-čke. Neviem, či budu súhlasiť z tým aby som napísala dátum vystavenia 31.12.
hypoteticky ak by som chcela robiť na budúci rok JU, čo je pre mňa výhodnejšie - dať to ako faktúra 31.12 alebo 7.1?
mirkoooo Pozri príspevok
Ja vystavujem tu faktúru priateľovi, ktorý robí stavebné práce. Boli to práce urobené v decembri. Nie je to administratíva - účtovníctvo - žeby som mohla dať za. Dohoda s odberateľom bola, že faktúry sa vystavujú na ďalší mesiac do 15 dní. Ja idem vystaviť teraz faktúru 7.1, bude platená v hotovosti - teda príjmový 1/2009. Ved predsa do dátumu dodania napíšem december 2008, však? Má pre mňa zmysel chcieť od odberateľa aby bol dátum vystavenia 31.12? Je to faktúra 24/2008 aj ked bude vystavená 31.12 a aj ked bude vystavená 7.1??
mirkoooo Pozri príspevok
Ja som ale nič neuvádzala v príspevku o DPH. Ja som napísala, že dátum dodania je december, ja nevypisujem dátum vzniku daňovej povinnosti. Ale dátum dodania že je december.
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
Johanka Pozri príspevok
Ak vystavuješ faktúru v januári, nemôžeš ju vystavovať v Sk, pretože v januári Sk už nie sú.
Ja len trošku poopravím, aby aj tí neznalejší chápali...

SK ako platidlo funguje oficiálne do 16.1.2009 a len v hotovostnom platobnom styku !
V bezhotovostnom styku, teda aj vystavenie faktury musi byť od 1.1.2009 len v € ! Samo , že konečnú sumu v zmysle legislatívy zobrazujem na faktúre duálne v konverznom kurze na SK a keď príde k hotovostnej úhrade do 16.1.2009 vrátane (na príjmový doklad), táto môže byť aj v SK...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať