Zavrieť

Porady

kombinovanie farieb v interiéri

Ahojte poraďáci, chcem maľovať byt. Prosím Vás, poraďte mi, aké sú vhodné kombinácie farieb, mám na mysli ktorú farbu s ktorou je možné zladiť.
Plada
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zazuSA je offline (nepripojený) zazuSA

    zazuSA
    takto to máme u nás:
    obývačka - krvavo červená so sivovou + biely strop
    detská - pastelová zelená, žltá, modrá, biely strop a oknová stena biela
    kuchyňa - žltá s bielou
    ostatné izby sme nechali jednofarebné

    gabikao je offline (nepripojený) gabikao

    gabikao
    Zalezi na tebe a na tom, ako ladis cele byvanie. Mozes sa rozhodnut pre vyrazne kontrasty, alebo ladenie ton v tone...
    My mame pastelove farby - posobi to utulne (zlta vanilkova, zlta bananova, zelena citronova, belasa, hraskovo zelena), ale napr.kamaratka ma velmi moderne byvanie prevazne biele, doplnene prirodnym kamenom a sivou - je to krasne, dalsia sa rozhodla pre fialovu, hnedu, zelenu a tiez to vyzera dobre.
    Existuju vzorkovniky s farbami uz nakombinovanymi, len sa musis rozhodnut... A zazila som dievcinu, ktorej sa pacila farba jej tricka, tak s nim isla do predajne farieb a dala si presne taku namiesat.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Vsetko zalezi od vasho zariadenia, aj od povah ludi, ktori tam byvaju.
    Klasika zariadenie - decentnejsie farby, moderny styl - daju sa zive az kriklave farby. Pokojni obyvatelia mozu aj cervenu, oranz a pod., moc akcni ludia radsej zelena, modra, bezova atd.
    Pri kombinovani farieb zaklad je, aby sa ti nestriedali velke plochy studenych s teplymi farbami.
    Ja som malovala v decembri a dala som dost syte farby, napr. obyvacka tri steny kriklavo oranz + jedna stena bledy oranz, strop biely, nabytok mam aj sedanu tmavo hnede, dala som oranzove doplnky ( vazicky, kvietky, vankusiky ), no je to pajada Len sa neboj a experimentuj, daj na svoje pocity

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    My si prerábame domček , už sme skoro pri konci , na jar by sa malo maľovať. Práve som minule pozerala, že v obývačke je jedna stena viac osvetlená zvonku a pôsobí svetlejšie, druhá je naopak tmavšia. Chcela by som tiež trochu pokombinovať farby , aby som opticky miestnosť zväčšila. Ako by ste mi odporúčali..ktorú stenu dať v svetlejšom a ktorú v tmavšom odtieni?

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Danielka, ak chceš, aby miestnosť pôsobila väčšia, tak by si sa mala držať svetlých farieb, ak chceš však použiť aj tmavšiu, tak tú viac osvetlenú.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    takisto prerabame s muzom dom-viacmenej vynovujeme zariadenie ,podlahy a interier-ziadne buracky....

    v miestnosti ktora bola obrovskou chodbou-nevyuzitou,sluzila len ako vstup do ostatnych miestnosti,sme si urobili jedalen.
    Chcela som velmi modru,lebo je to moja najoblubenejsia farba,ale kedze stara dlazba je tmavo hneda s este tmavsim vzorom,akosi sa nam to nehodilo.Dlazba je zachovala,neznicena,krasne polozena a velmi pekna,nechceli sme ju teda vyhadzovat.

    vyriesili sme to tak,ze zuzenu zadnu polovicu miestnosti,kde nie je stol a nabytok,sme namalovali modrou belasou,
    a tam kde je nabytok,sme steny dali len biele.Plafon je cely biely.
    iba jeden pas pri dverach-/je tam prave taky siroky vystupok z muru-cca 60 cm-je to vlastne priestor medzi dverami a oknom,/sme este od vrchu az dolu namalovali takou istou belasou farbou ako zadnu cast byvalej chodby.
    na tom modrom mure mam zavesene 4 male obrazky vysivane modrou bavlnkou ale v bielych ramikoch,
    na bielej mam zasa väcsi obraz bez ramu,malovany vo farbach bledomodrej,belasej,smolkovej modrej,sivomodrej a celkom tmavej
    modrej.
    kedze plastove okna su biele,mame biely jedalensky stol a stolicky s drevenymi nohami ale s bielymi sedadlami a opierkami.
    na protilahlu stenu este planujeme dokupit priborniky s vytrinkami a tie budu drevene,vo farbe dreva zhruba ako je ta dlazka.
    takze je to kombinacia bielej,modrej a hnedej s ceresnovym drevom-na 1.pohlad ked si to predstavite ,to posobi asi ako mis-mas,aj ja som mala obavy.
    ked sa na to ale divam v realite ,ocami,vidim to nazivo,je neuveritelne ako to vsetko ladi a nic sa s nicim nabije.

    dnes su moderne rozne kombinacie,zalezi len od vkusu.
    obyvacka:

    sedacka je vo farbe palenej tehly-cervenohneda textilia s kozenymi cokoladovo hnedymi rukovätami na bokoch.
    nabytok z ceresnoveho dreva,len konferencny stolik je tmavy ako tie rukoväte na sedacke.
    laminatova podlaha svetlohnedej farby,stenakrova v kombinacii s bielou.
    plafon biely.

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    plada Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, chcem maľovať byt. Prosím Vás, poraďte mi, aké sú vhodné kombinácie farieb, mám na mysli ktorú farbu s ktorou je možné zladiť.
    Plada
    Záleží od množstva faktorov - priestor, svetlo, využitie a zariadenie miestností ... dajú sa s tým robiť zázraky ... hra farieb, svetla, tieňov a liniek môže byť úžasná v kombinácii s so zariadením a vhodnými byt. doplnkami...
    Zvoliť vhodnú farebnosť v interiéri je hotová veda:
    "... V princípe je možné si vybrať teplé alebo studené farby. Teplé farby (červená, pomarančová, žltá a ich odtiene) vyvolávajú pocit tepla, pôsobia živo, povzbudzujú až vzrušujú. Tieto farby považujeme za aktívne. Studené farby (zelená, svetlomodrá, tmavomodrá, fialová a ich odtiene) vyvolávajú pocit chladu, uspokojujú a poskytujú úľavu zraku. Tieto farby považujeme za pasívne. Voľba farebného vzhľadu svetla samotného svetelného zdroja je záležitosťou psychológie, estetiky a toho, čo sa považuje za prirodzené. Výber závisí od úrovne osvetlenosti, farebnej úpravy miestnosti a účelu priestorov v budovách a v iných prevádzkových podmienkach. V teplých klimatických podmienkach sa uprednostňujú studené farby (s náhradnou teplotou chromatickosti nad 5300 K). Naopak, v chladnejšom pásme sa uprednostňujú teplé farby ..." ( http://www.fakty.sk/verbal/02-07/2769/ )
    Naposledy upravil jaros5 : 21.01.09 at 08:41

    kombinovanie farieb v interiéri

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.