Zavrieť

Porady

zavazky staršie neuhradené navýšiť ZD

Dobrý den poraďaci,
potrebovala by som poradiť, pred rokom na školení sme boli upozornený, že podla ZDP za rok 2008 bude treba neuhradené závazky zdanovať, teda navyšiť ZD a potom v prípade že sa uhradia, tak opatovne znížiť ZD.

Mala som to poznačene v brožurke, a neviem ju najsť..a nejako sa neviem teraz zorientovať,

velmi by mi pomohla nejaka informacia ohladom toho.

dakujem

PS: v mojom prípade ide o zavazky, ktore su z roku 2003, firma neexistuje a pohladavky od nich som si uplatnila v odpisani za rok 2007.
ale teraz ide o tie zavazky, ktore nikdy uhradzať nebudeme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Keď firma už neexistuje, tak ja by som tieto záväzky odpísala a mala už s nimi pokoj. Účtovanie : 321xxx/648xxx.

    Silvia L. je offline (nepripojený) Silvia L.

    vtipna...zodpovedna..a ostatne neviem či sa tu hodi..:o))) ...viac Silvia L.
    ano, len myslim tam hovorili že "musime" nie len preto že sa rozhodneme a týka sa to aj zavazkov ktore su pre existujuce firmy, len nie su uhradene..len neviem presne podla čoho

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Ano týka sa to záväzkov, ktoré sú 3 roky po splatnosti, tieto sa spočítajú, a o túto sumu sa zvýši základ dane. A v ďalších rokoch keď sa uhradia,/ teda dodávateľ existuje/ budú zase položkou znižujúcou základ dane. Ale keď tvoj dodávateľ neexistuje, ja by som ich odpísala.

    Silvia L. je offline (nepripojený) Silvia L.

    vtipna...zodpovedna..a ostatne neviem či sa tu hodi..:o))) ...viac Silvia L.
    dakujem, no presne takto to hovorili...a podla ktoreho paragrafu to presne je?

    aktaK je offline (nepripojený) aktaK

    aktaK
    a týka sa to aj JU?
    je to naozaj povinnosť?
    ako to zaúčtovať, internými dokladmi?

    kjudit je offline (nepripojený) kjudit

    kjudit
    Je to podľa §17 ods. 29 , ale ani ja neviem či to treba zaúčtovať, alebo len uviesť v daňovom priznaní ako pripočítateľnú položku

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    V účtovníctve o tom neúčtuješ, len to uvedieš v DP ako pripočítateľnú položku.

    zavazky staršie neuhradené navýšiť ZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.