Zavrieť

Porady

Odpočet DPH

Ahoj poraďáci,
uplatnili by ste si odpočet dph z faktúry za výrobu pozvánok na sviatok sv. Lucie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Akú súvislosť má činnosť Vašej firmy so sviatkom sv.Lucie ? Dosahovanie zdaniteľných príjmov ?

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Predávame Volvá a sviatok Lucie je u nich (Švédsko) významný sviatok tak sa pozývajú zákazníci aj potencionálny do showroomu, ďakuje sa im za spoluprácu a popri tom sú k dispozícii vystavené autá, ktoré si môžu pozrieť a aj sme spísali objednávky na autá.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    rommy Pozri príspevok
    Predávame Volvá a sviatok Lucie je u nich (Švédsko) významný sviatok tak sa pozývajú zákazníci aj potencionálny do showroomu, ďakuje sa im za spoluprácu a popri tom sú k dispozícii vystavené autá, ktoré si môžu pozrieť a aj sme spísali objednávky na autá.
    Pozvánky sú označené logom vašej firmy - spoločnosti?

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Prosím o radu, ja sa neviem rozhodnúť či uplatniť dph a či je to daňový výdavok...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    rommy Pozri príspevok
    Je tam logo značky volvo a naša adresa, svoje logo nemáme používame volvácke.
    Ja by som uplatnil.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    rommy Pozri príspevok
    Na dph je to 1200sk, ale mne ide o správne zaúčtovanie...
    Ale v úvode išlo o rozhodnutie odpočítať alebo neodpočítať DPH .
    Mojou otázkou som mierila k tomu, či je to taká položka, odpočítanie ktorej je pre firmu významné ...

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    No veď o správne zaúčtovanie, a správneho zaúčtovania sa týka aj odpočet dph, ak by som ju neuplatnila tak by som o dph na 343 neúčtovala. Nie je to významná suma, len nechcem urobiť chybu. Ďakujem za pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.