Zavrieť

Porady

prijem z predaja auta

Ahojte, chcela by som sa poradiť. Práve začínam spracovávať doklady pre taxikára. V roku 2004 si kúpil osobné motorové vozidla. Vo výkaze o majetku nie je zahrnuté a ani si to neodpisoval. Do nákladov si dával iba bločky z PHM. Ani v roku 2005 ho nemal vo výkaze majetku. V roku 2006 a 2007 si uplatňoval paušálne výdavky. V roku 2008 toto motorové vozidlo predal. Podľa mňa tento príjem je oslobodený od dane. Myslím si správne? V roku 2008 si kúpil iné auto a taktiež ho nezaradím do majetku firmy, aby po prípadnom predaji bol oslobodený platiť daň z príjmu za MV. V roku 2008 mu došiel preplatok z poistky za auto. Ako to je s týmto príjmom? Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Platil za auto cestnú daň, resp. daň z MV? Auto predsa používal na podnikanie. Tak mal platiť, PHM si dával do výdavkov, tiež asi nie v súlade so zákonom. Automobil nemusel byť v majetku, mohlo ísť aj o súkromné vozidlo, ale využívané na podnikanie.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    .....a skoro som zabudol, príjem pri predaji súkromného OA je od dane oslobodený. Čo sa týka vráteného preplatku poistky , podľa všetkého havarijnej, tak je to PNZD. Predpokladám, že platba poistky bola VNZD ak bola v účtovníctve.

    selika je offline (nepripojený) selika

    selika
    Daň z MV mal od roku 2004 zaplatenú. Poistku za auto si uplatňoval ako výdavok len v roku 2005, lebo od roku 2006 si učtuje paušálne výdavky.

    prijem z predaja auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.