Zavrieť

Porady

DPH a záloha za elektrinu v JU

Prosím vás poraďte mi. SZČO platí mesačné zálohy za EE vo výške 4.000,- Sk. Do 30.11.2008 nebol platca DPH, takže celé som dávala do prevádzkovej réžie ako preddavok na EE. Od 1.12. sa stal platcom DPH. Ako zaúčtovať tých 4.000,- Sk? SZČO mi tvrdí, že žiaden preddavkový kalendár od SSE nemá. Neviem ako to zaúčtovať, keď je teraz platcom DPH.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lucinka23 Pozri príspevok
    Prosím vás poraďte mi. SZČO platí mesačné zálohy za EE vo výške 4.000,- Sk. Do 30.11.2008 nebol platca DPH, takže celé som dávala do prevádzkovej réžie ako preddavok na EE. Od 1.12. sa stal platcom DPH. Ako zaúčtovať tých 4.000,- Sk? SZČO mi tvrdí, že žiaden preddavkový kalendár od SSE nemá. Neviem ako to zaúčtovať, keď je teraz platcom DPH.

    Ďakujem.
    Treba písomne oznámiť SSE, odkedy sa stal platitelom DPH + zaslať kopiu osvedčenia. SSE vystavia nový splátkový kalendár.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Nie, na odpočet DPH má nárok až z prijatých dodávok odo dňa registrácie.

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    no ja som myslela, či ten odpočet môže urobiť už za december 2008. A čo s tým, ak do 25. nepríde odpoveď? Dovtedy musí byť podané priznanie DPH alebo nie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lucinka23 Pozri príspevok
    no ja som myslela, či ten odpočet môže urobiť už za december 2008. A čo s tým, ak do 25. nepríde odpoveď? Dovtedy musí byť podané priznanie DPH alebo nie?
    Ak budeš mať doklad s dph ku dátumu podania DP, tak áno. Dph je nutné podať do 25. dňa.
    Naposledy upravil Tweety : 10.01.09 at 13:11 Dôvod: výmena u za a

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Ďakujem vám všetkým za odpovede. A ešte jedno ma napadlo, je to síce mimo tejto témy ale možno mi poradíte.

    SZČO dostal faktúru za dodávku tovaru za december. Dátum dodávky je uvedené 31.12., vystavenie 5.1. no a doklad o zaplatení dal dodávateľ na 31.12.? je to možné? A môžem ja dať faktúry vystavené v januári 2009 ale súvisiace s decembrom ešte do evidencie faktúr v decembri? Urobila som to tak.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Tovar dodaný v 12/08; zaplatený 31.12.08; má doklad - na ňom je deň dodania 31.12.08. Ak si ešte neukončila rok (softvérovo), nič ti nebráni dať do decembra.
    Predpokladám, že účtuješ v JÚ, tak aj výdavky patria do r. 2008

    DPH a záloha za elektrinu v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.