Zavrieť

Porady

Chybné uplatnenie straty

Vediem JÚ. Za rok 2002 som mal neuplatnenú stratu 26.000 a za rok 2003 16.000 Sk. Teraz som zistil, že z nepochopiteľných dôvodov som si v DP za rok 2007 uplatňoval celú stratu z roku 2003, hoci som si mal a mohol uplatniť aj stratu z roku 2002. Keďže stratu za rok 2002 už nemožno uplatniť v DP za rok 2008, nemôžem v ňom už odpočítať žiadnu stratu, a tak prichádzam o cca 5.000 Sk.

Prosím poraďte mi, čo mám robiť:

- mám spraviť opravné DP za rok 2007 s uplatnením o 10.000 vyššej straty z roku 2002 ? DÚ by mi potom musel vrátiť 1.900 Sk za rok 2007 a v DP za rok 2008 si budem môcť uplatniť stratu z roku 2003

- mám sa vykašlať na opravy o oželieť 1.900 Sk a v DP 2008 uplatňovať stratu za rok 2003 (hoci som ju už uplatnil minulý rok) ? Keby na to prišli, nech si sami opravia v DP 2007 stratový rok 2003 na 2002

- mám sa vzdať 5.000 Sk, aby som na seba nepoštval daňovú kontolu ?

Ďakujem za reakcie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ak sa dobre pamätám, strata z r. 2002 sa mohla odpočítať len v 1/3 a to po 3 roky po sebe nasledujúce. Ale je možné, že to bolo celkom inak, veď je to už 6 rokov ...

    panenko je offline (nepripojený) panenko

    panenko
    - strata za rok 2002 môže byť odpočítavaná po ľubovoľných častiach počas nasledujúcich 5 rokov
    - k problému však neviem poradiť a tiež by ma to veľmi zaujímalo

    panenko je offline (nepripojený) panenko

    panenko
    a ešte jedna vec - za rok 2007 môžeš podať jedine dodatočné DP (nie opravné), jednoducho si sa pomýlil, tak máš nárok si to opraviť, keďže to bolo v Tvoj neprospech, tak to bude bez sankcií, no neviem ako na to zareaguje DÚ - či nepošle kontrolu.

    Napíšte ak máte niekto skúsenosti s podaním dodatočného DP, ktorým ste si znížili daňovú povinnosť

    Chybné uplatnenie straty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.