Zavrieť

Porady

DPH uctovanie

Zdravim,

chcem sa opytat na uctovanie zaplatenej DPH v jednoduchom uctovnictve, ma sa to uctovat ako výdavok neovplyv. zaklad dane z primu?
Nieje mi to zcela jasne, kedze je to moj vydavok v ramci firmy a nemozem si odpisat zo zisku...

dakujem za info..

L.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    luboCS Pozri príspevok
    Zdravim,

    chcem sa opytat na uctovanie zaplatenej DPH v jednoduchom uctovnictve, ma sa to uctovat ako výdavok neovplyv. zaklad dane z primu?
    Nieje mi to zcela jasne, kedze je to moj vydavok v ramci firmy a nemozem si odpisat zo zisku...

    dakujem za info..

    L.
    Dph je mimo základu dane z príjmu, teda nezplyvní ZD. Jej zaplatenie je VNOZD.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    luboCS Pozri príspevok
    Zdravim,

    chcem sa opytat na uctovanie zaplatenej DPH v jednoduchom uctovnictve, ma sa to uctovat ako výdavok neovplyv. zaklad dane z primu?
    Nieje mi to zcela jasne, kedze je to moj vydavok v ramci firmy a nemozem si odpisat zo zisku...

    dakujem za info..

    L.
    A si vôbec platiteľom DPH? Moja otázka sa opiera o hrubo označené, a vzbudzuje vo mne dojem, že nie si platiteľom DPH.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    smith Pozri príspevok
    A si vôbec platiteľom DPH? Moja otázka sa opiera o hrubo označené, a vzbudzuje vo mne dojem, že nie si platiteľom DPH.
    AK to tak je, výdavkom je celá jeho výška, t.j. aj s prípadnou dph, uplatnenou voči Tebe.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    luboCS Pozri príspevok
    platcom DPH som urcite...
    a mozem vediet co je VNOZD?
    dakujem
    Výdavok neovplyvňujúci základ dane.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    luboCS Pozri príspevok
    platcom DPH som urcite...
    a mozem vediet co je VNOZD?
    dakujem
    Ak si, potom ma zaskočilo tvoje konštatovanie, že si to nemôžeš odpísať zo zisku.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A doplním ešte jednu otázku: A ako účtuješ prijatú DPH od odberateľov?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    luboCS Pozri príspevok
    Zdravim,

    chcem sa opytat na uctovanie zaplatenej DPH v jednoduchom uctovnictve, ma sa to uctovat ako výdavok neovplyv. zaklad dane z primu?
    Nieje mi to zcela jasne, kedze je to moj vydavok v ramci firmy a nemozem si odpisat zo zisku...

    dakujem za info..

    L.
    §21 Zákona o dani z príjmov:
    (2) Daňovými výdavkami nie sú tiež

    i) daň z pridanej hodnoty u platiteľov tejto dane s výnimkou prípadov uvedených v § 19 ods. 3 písm. k) a s výnimkou dodatočne vyrubenej dane z pridanej hodnoty za minulé zdaňovacie obdobia účtovanej ako náklad,

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    luboCS Pozri príspevok
    Dakujem za reakcie, uz som to pochopil...
    Ako účtuješ DPH, ktorú prijímaš od odberateľov?

    luboCS je offline (nepripojený) luboCS

    luboCS
    napr. dosla faktura za material:
    predkontacia: 500 - vydavok ovplyv. zakalad dane-material
    typ DPH : Odpocitanie dane (tuzemsko) paragraf 51 ods. 1 písm. a) - plný odpočet [20,21]

    moze byt?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Smith sa pýtal na odberateľov, nie na dodávateľov.
    Jeho otázka bola v inom znení takáto - ak si si chcel DPH z nákupov dávať ako daňový výdavok, kam účtuješ prijatú DPH ?

    luboCS je offline (nepripojený) luboCS

    luboCS
    Pardon.. zle som si pozrel..

    predkontacia: 210 - prijem, vyrobky a sluzby
    Typ DPH: Dodanie tovaru a sluzby paragraf 8 a 9 [1,3]

    spravne?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ... ide o to, či náhodou prijatú DPH neúčtuješ ako príjem, ktorý ovplyvňuje daň z príjmov. Ak áno, nie je to správne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.