Zavrieť

Porady

danove priznanie + ine

zdravim.. som tu novy. bol som sem prelinkovany z ineho fora. ciastocne som sa svoje odpovede dozvedel, ale nie kompletne,.. takisto klavesnicu do ohna ze som "pregooglil" portal porada.sk a nenasiel som presne co potrebujem. tak copypastnem moj prispevok z toho ineho fora:

zdravim..
od augusta som na zivnosti a rad by som si spravil danove priznanie. Moc info teda o tom vsetkom na strankach danoveho uradu nieje, tak sa spytam Vas.
Mam mesacne jednu fakturu a do nakladov si davam priblizne 5 blockov mesacne. Cize cira jednoduchost. A chcem sa spytat ci sa mi teda oplati zhanat uctovnika, alebo uctovnicku firmu, alebo si to spravit sam(som nasiel aj free soft na vyplnovanie). A ako to je s blockami? Tam sa spravia kopie a odovzdaju? Lebo original nedam z ruky, kedze niektore su blocky na zaruku k zariadeniam.
A este ze nie som platca dph.
Dakujem
////////
"blocky" ostavaju u teba, mal by si ich mat zalozene v uctovnictve, ak by si mal nahodou danovu kontolu. kopie ani originaly na dan. urad nikdy neodovzdavas...
///////
najdi si porada.sk tam mas cele navody, co ako urobit, mozno by si si mohol uplatnovat pausalne vydavky a nemusis vobec črobit uctovnictvo. A ak predsa len, na Porade najdes info pre zaciatocnikov SZCO, ktori sa rozhodli viest si ucto sami.

no a este sa chcem spytat, som to tu niekde videl, ze aky typ toho danoveho priznania treba a podobne.. vazne som uplne mimo toho a tiez zevraj treba podavat priznanie aj za pracu v zahranici?? dva roky som bol mimo a predtym som bol na skole. a jak som bol vonku som vobec nesledoval danove veci tu na svk. zdravotku som tu mal stopnutu a vsetky veci odvadzal v uk, aj zdravotku aj dane platil..aj teraz mam vsetky papierovacky v poriadku, nerad sa totiz natahujem s uradmi. len tym danovim som si neni isty.. myslim ze otazok je dost.. dakujem dopredu za odpovede..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Na stránke porady si hore do toho rámika, kde je napísané akú informáciu hľadáte, zadáš slovné spojenie ktoré potrebuješ a dáš hľadať. Ponúkne Ti viac tém kde sa o tom pojednávalo. Určite všetky Tvoje otázky tu nájdeš zodpovedané, už sú v témach. Daj si vyhľadať rok 2008 a tam máš aj o daňovom priznaní. Inak vitaj medzi nami. Mal by si sa predstaviť v sekcii"Nováčikovia predstavte sa"

    danove priznanie + ine

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.