Zavrieť

Porady

zdvojená úrada faktúry

Ahoj poradáci, potrebovala by som od Vás radu, vopred dík.
Podnikateľ, plátca DPH obdržal v r.2008 /november/ 2-krát úhradu za tú istú faktúru. Ja som to zistila až teraz, keď mi priniesol doklady. Čo s tým?
1. rýchlo vystaviť záloh.fa na budúce služby v roku 2009 a potom urobiť zápočet? Fa vystaviť 31.12.2008 a s akým dátumom dodania?
2. normálne to zdaniť a odviesť DPH v deň úhrady, bez faktúry?
Alebo existuje ešte iná možnosť? Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Anna B Pozri príspevok
    Ahoj poradáci, potrebovala by som od Vás radu, vopred dík.
    Podnikateľ, plátca DPH obdržal v r.2008 /november/ 2-krát úhradu za tú istú faktúru. Ja som to zistila až teraz, keď mi priniesol doklady. Čo s tým?
    1. rýchlo vystaviť záloh.fa na budúce služby v roku 2009 a potom urobiť zápočet? Fa vystaviť 31.12.2008 a s akým dátumom dodania?
    2. normálne to zdaniť a odviesť DPH v deň úhrady, bez faktúry?
    Alebo existuje ešte iná možnosť? Ďakujem za rady.
    A čo tak vrátiť tú platbu?

    Je to mylná platba predsa.

    ekonella je offline (nepripojený) ekonella

    ekonella
    Pokiaľ by bolo preukázateľné, že sa úhrada týka tej istej faktúry,dala by som aj druhú úhradu k predmetnej faktúre a evidovala by som to ako preplatok faktúry. Sumu by som buď vrátila, alebo po dohode s odberateľom odpočítala by
    som úhradu preúčtovala.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Anna B Pozri príspevok
    Platbu by sme vrátili, ale nevadí to, že to je na prelome rokov?
    Nie, veď ak si správne účtovala, tak v knihe pohľadávok by si mala mať evidovaný preplatok na tej odberateľskej faktúre. Teda záväzok voči odberateľovi, čo ti aj vo výkaze o MaZ bude uvedený k 31.12.

    Anna B je offline (nepripojený) Anna B

    Anna B
    Takže môžem to kľudne vrátiť v roku 2009 ? Je to síce mylná platba, ale nemala by som z toho odviesť DPH a zdaniť základ dane? Veď je to predsa len príjem v roku 2008.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Anna B Pozri príspevok
    Takže môžem to kľudne vrátiť v roku 2009 ? Je to síce mylná platba, ale nemala by som z toho odviesť DPH a zdaniť základ dane? Veď je to predsa len príjem v roku 2008.
    A to už prečo? Svoje záväzky zdanuješ s daňou z príjmu a platíš z nich daň?

    Anna B je offline (nepripojený) Anna B

    Anna B
    Díky moc za vyjasnenie v hlave, pomohol si mi usporiadať myšlienky iným smerom ako som rozmýšľala ja. Ďakujem aj ekonelle. Prajem pekný a usilovný deň. l

    zdvojená úrada faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.