Zavrieť

Porady

nedobrovolna "čierna duša"

Ahojte.
Co si myslite o tomto : Tento rok vo februari som obdržala zásielku od neznamej fy s potvrdenim o zdanitelnej mzde za 12 mesiac 2004 aj s odvedenou danou. Ked som tam telefonovala tak mi mzdarka povedala ze len spracovala DVP s mojimi osobnymi udajmi a nevie mi k tomu povedat viac ale ze bude informovat konatela. Dala som jej na mna kontakt aby mi dali vediet ako to budu riesit nakolko ja som pre nich nic nerobila a ako firma mi nic nehovoria... V mojom zamestnani som si tento prijem pri rocnom zuctovani nezohladnila pretoze som ziadnu dohodu nepodpisala. Samozrejme do dnesneho dna sa mi v tej veci neozvali. Aj ked som ich kontaktovala ja niekolko krat. Stale sa zatajovali....

Stalo sa to aj niekomu z Vás ?

Mohla by som mat z toho nejaky problem na DU ked som si to nepriznala v rocnom zuctovani ?
Naposledy upravil lucluc : 04.06.05 at 16:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Čo tak nahlásiť danú firmu na inšpektorát práce? Predišla by si možným nepríjemnostiam

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Keď to urobíš anonymne, nebudeš vedieť, ako sa celá vec vyriešila.Neboj sa podpísať. Ja som pred polrokom tiež dal sťažnosť na inšpektorát na jednu firmu a čuduj sa svete, po dvoch mesiacoch mi prišla odpoveď, že moju sťažnosť prešetrili, posúdili ako opodstatnenú a zaviazali firmu odstrániť uvedené nedostatky pod hrozbou pokuty.

    Nebojme sa chrániť si svoje práva. A anonymitu radšej vynechajme.

    Prajem pekný deň. Juraj

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Inšpektorát na anonymné sťažnosti nereaguje, mali sme ich na kontrole a kontrolorka mi hovorila, ze majú veľa anonymných sťažností, že sa ľudia boja podpísať sa, ale že tie neprešetrujú.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    lucluc
    Nevies ci sa da to nahlasenie na inspektorat urobit aj anonymne ? Dakujem
    Prečo rozmýšľaš o anonyme? Veď nie Ty si niečo urobila!!!!!! Niekto zneužil Tvoje osobné údaje!!!!! Účtovníčka asi poctivo pracovala, a tak si to v tej pochybnej firme zlízne......

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Možno by bolo vhodné to nahlásiť aj na daňový úrad, pretože na ročnom prehľade tejto firmy je Tvoja mzda uvedená.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Možno zistili,že majú zlé DP (vychádza im vyššia daň.povinnosť) a potrebovali dodatočne nazbierať náklady a vyrobili čierných duší viac... takže aj dodatočne sa to môže objaviť na ich opravnom prehľade na DÚ.......

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Odporúčam nahlásiť na DÚ, názov tej firmy máš, nepríjemnosti môžeš mať inak ty!

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Spomínala som pred časom nepríjemnosť iného druhu - lekárka použila čiernu dušu voči poisťovni a známej hrozil takmer súd za to, že "uplatňuje" dve ZP súčasne - takže ohlásiť naozaj.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.