Zavrieť

Porady

Oznámenie vzniku/zániku daňovej povinnosti

ahojte,
prosim o informaciu. minuly rok som kupila byt, vklad do katastra bol povoleny este niekedy v polovici roku 2008. Je potrebne nahlasit resp. priniest oznamenie o vzniku/zániku daňovej povinnosti? ked som to neurobila, budem mat z toho nejake problemy? Staci ked ho tam prinesiem spolu s vyplnenym daňovym priznanim za nehnutelnost do konca januara 2009?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Podávaš DP z nehnuteľností do 31.1.2009 ma príslušný MU (OU), prikladáš fotokópiu LV

    Mimka21 je offline (nepripojený) Mimka21

    Mimka21
    Staci ked to podas spolu s danovym priznanim... mozno budu robit trosku huhuhu, ale myslim, ze budu radi ze podas to priznanie
    My sme na tom boli podobne, min rok sme kupili pozemok a oznamenie sme tiez podali asi o 3-4 mesiace neskor, aj ked som citala niekde vo vyhlaseni, resp. zakone, ze to treba myslim do 1 mesiaca...
    Takze osobne si myslim, ze by ti nemala nastat ziadna ujma...len ak nie psychicka, ked sa budu trochu rozkrikovat

    toju je offline (nepripojený) toju

    toju
    jej dakujem. som myslela ze to nebude problem, ale ani som o tom nevedela, ze take nieco mam podat na miestnom urade, az teraz ked hladam nejake veci ohl. danoveho priznania za nehnutelnost. tak dakujem!

    pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

    pandorasbox
    prosím o radu,
    ak som ako právnický subjekt kúpila pozemok, ktorý bol 21. 09.2009 zapísaný aj na LV, v zmysle zákona treba ohlásiť do 30 dní príslušnému mestu (obci).
    chcem sa spýtať, je na to tlačivo prosím?, alebo akým spôsobom a čo všetko treba priložiť k oznámeniu?..samozrejme že do 31.01.2010 musím podať daňové priznanie na henuteľnosť.vďaka za radu..krásny deň

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Skus pozriet, ci obec/mesto nema tlacivo na webe - casto maju (velke mesta). Ak nie, staci oznamenie urobit listom (osobna skusenost, ziadne tlacivo neexistovalo - bolo to akceptovane).

    Ano, DP do 31.1.2010.

    Oznámenie vzniku/zániku daňovej povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.