Zavrieť

Porady

Zamestnanie konatela vo vlastnej firme.

Mohli by ste mi prosim povedat, co vsetko musim spravit ak sa chcem zamestnat vo vlastnej firme. Momentalne som nezamestnany ,konatel v jednoosobovej s.r.o.
Ak by som sa zamestnal a dal si miminalnu mzdu, kolko by som musel platit odvodov? a bolo by z tym vela papierovaciek alebo sa staci raz prihlasit a vybavene?
Mal by som z toho aj nejake vyhody? Teda okrem toho ze by som si platil na dochodok a ak by sa nieco stalo tak by mi dali aj nejaky invalidny.
Uplatnil by som si nezdanitelny prijem (co nemozem ked dostavam iba zisk s firmy) ale sukromne auto mozem davat do nakladov tak ci tak (aj bez zaplatenej cestnej dane). a este asi gastrolistky by som mohol, nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    dakujem, dal som si a vsetko precital (predtym som daval konatel zamestnanec a vyhodilo toho tisice
    ale na tu otazku som tam odpoveda nenasiel
    akurat som zistil, ze by som nemusel platit do ZP ani tolko co platim

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    chandler Pozri príspevok
    dakujem, dal som si a vsetko precital (predtym som daval konatel zamestnanec a vyhodilo toho tisice
    ale na tu otazku som tam odpoveda nenasiel
    akurat som zistil, ze by som nemusel platit do ZP ani tolko co platim
    Práveže by si platil viac. Ak nie si zamestnaný, tak si zrejme samoplatiteľ do ZP. To činí mesačne zhruba do 800 Sk (nechce sa mi prepočítavať na €). Ak sa zamestnáš tak z minimálneho vymeriavacieho základu by si platiť 4% ako zamestnanec, a 10% ako zamestnávateľ. Momentálne min.vym.základ je 8900 SK.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    ano to viem, myslel som na ine. videl som tam nejake prispevky o tom ze ked si dam mesacnu odmenu 100sk tak budem platit len 14% zdravotne poistenie.. teda 14sk. neviem ci som to spravne pochopil, ze nemusel by som platit tych 800sk co platim teraz a namiesto toho by som platil iba 14sk. ale to aj tak nechcem spravit.


    ide mi o to ci budem mat nejake vyhody ak budem zamestnany vo vlastnej firme. okrem gastrolistkov a nezdanitelnej casti ma nic nenapada. tak preto sa pytam.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    chandler Pozri príspevok
    ano to viem, myslel som na ine. videl som tam nejake prispevky o tom ze ked si dam mesacnu odmenu 100sk tak budem platit len 14% zdravotne poistenie.. teda 14sk. neviem ci som to spravne pochopil, ze nemusel by som platit tych 800sk co platim teraz a namiesto toho by som platil iba 14sk. ale to aj tak nechcem spravit.


    ide mi o to ci budem mat nejake vyhody ak budem zamestnany vo vlastnej firme. okrem gastrolistkov a nezdanitelnej casti ma nic nenapada. tak preto sa pytam.
    Dobre si to pochopil. Lenže ak budeš mať pracovnú zmluvu, tak existuje aj minimálna mzda, čo ťa nepustí.....

    Zamestnanie konatela vo vlastnej firme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.