Zavrieť

Porady

ZAHRADNY KATALOG OD FIRMY SIEBERZ

CHCEL BY SOM SA SPYTAT CI UZ MA NIEKTO NEJAKU SKUSENOST PO KUPENI PRODUKTOV, STROMOV, KRIKOV OD TEJTO FIRMY. NA OBRAZKOCH TO VYZERA VYBORNE A VTEDY TAKETO VECI NIE SU PRAVE NAJKVALITNEJSIE. PROSIM O NEJAKE REFERENCIE PO PRIPADE NEJAKY ODKAZ NA PODOBNE STRANKY.
DAKUJEM , ZACINAJUCI ZAHRADKAR TIBOR
Usporiadat
meggan meggan

meggan je offline (nepripojený) meggan

Ja osobne som nikdy takto nekupovala, ale co som videla tovar co kupovala kamoska nic moc. Rastlinky su male a ubohe. A to som uz pocula od vela ludi. Nedaj sa zlakat krasnymi obrazkami. A ked si zaciatocnik vzdy je lepsie zajst do dobreho zahradneho centra, kde vidis kvalitu rastlin a aj ti poradia.Ako Ti mozu poslat zdrave a pekne narastene rastlinky postiu si neviem dost dobre predstavit.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
skvarky1 skvarky1

skvarky1 je offline (nepripojený) skvarky1

A NEVIES MI POVEDAT AKO SA RASTLINKY SPRAVALI PO ROKU?
VIES ONY MOHLI DOJST V UBOHEJSOM STAVE ALE KED ICH ZASADILA MOZNO SA UJALI.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Vieš, hodne záleží na tom, o aké rastliny sa jedná...
Aké rastliny si mal na mysli?
Podstatná je nielen kvalita ale aj cena, v objednávkových katalógoch platíš totiž nielen rastliny ale aj samotný katalóg a v neposlednom rade reklamu.
Ja sám predávam rastliny a mám ich často až o polovicu lacnejšie ako v katalógu a sú pritom krajšie.
Jedine ak by jednalo o rastlinu ktorú už naozaj nevieš iným spôsobom kúpiť a veľmi po nej túžiš, inak by som si v takom katalógu iste nekúpil.
Ale každý si je strojcom svojeho šťastia sám...
0 0
dalida dalida

dalida je offline (nepripojený) dalida

Od tejto firmy som síce ešte nekupovala, ale pravidelne už niekoľko rokov nakupujem v iných zásielkových obchodoch (Starkl, Flora exotika). Doteraz som bola spokojná, ani s reklamáciami nie je problém. A pokiaľ ide o vzhľad rastlín pri dodávke, je samozrejmé, ak dodávku dostávaš na začiatku jari, že nebude rastlinka vyzerať tak ako na obrázku v katalógu.
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Ja som ten katalóg pozerala práve včera večer, keď mi došiel, áno je lákavý, ale z neho by som len veľmi opatrne objednávala, najmä kvôli cenám sú veľmi vysoké.
My sme tiež pred rokom začali záhradkárčiť, a tiež som hľadala vhodnú predajňu... Napokon sme zakotvili v dedinke Čierna Voda okr.Galanta (na radu niekoľkých známych), majú tam všetko, kvalitné a cenovo veľmi prístupné, kúpili sme cca 15 stromkov a zopár kríkov a nestálo nás to ani 2000.- Sk. A čo je dôležité, všetky stromky a kríky sa prijali až na jeden vysokokmenný egreš, aj ten sa prijal,ale potom???
Ináč v sezóne a v sobotu treba prísť ráno ináč je tam mierna fronta.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Ja som od nich už objednala kopu vecí ovocné stromčeky, kvetinky.Pri dodávke boli krásne a už aj prvú úrodu sme mali tento rok.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Pokiaľ nie ste odborníci, ani skúsený nadšenci, treba sa poradiť s niekým, kto sa venuje záhrankárčeniu intenzívne. Radiť sa priamo v Záhradnom centre je rizikové, pretože hovoríte s niekým kto predáva, ale nepestuje. Chce vám niečo predať, pričom informácie má od dílera ktorý to doviezol z Poľska alebo Talianska, nie vždy presné. Takže vám môže natlačiť ak šikovný niečo čo ani sám nemá overené, navyše často je sám podvedený tým, že mu predajú inú odrodu označenú inou nálepkou a on sám nemá ako to zistiť...
Alebo vám povie že odroda je samoopelivá, lebo to od niekoho počul a vy sa budete potom 10 rokov jedovať, že nezarodí a nezarodí...
U katalógového predaja je zasa riziko veľkej predraženosti, často je cena dvojnásobná ako je bežná...
Pri novinkách je riziko, že z Talianska dovezené veci u nás zimu jednoducho nezvládnu...
Pekne doretušované reklamné letáky sú často zavádzajúce a kupujete drahé kindervajce!
Ani kúpa od lacného domáceho zahradníka nie je bez rizík. Najčastejšie predáva staré lacné odrody, ktoré sú chúlostivé na choroby a škodcov, majú striedavú rodivosť a často sú na vysokokmeni...

Ako vidno nič nie je bez rizika...
Práve preto sa treba najprv poradiť a zvážiť aké sú možnosti...
Musíme si uvedomiť, že stromček, či kríček bude v záhradke ideálne počas celého našeho života a ak už ho máme, je nám ho ľúto vyhodiť, pokiaľ nepoznáte niekoho kto vám ho preštepí, je to patová situácia...

Ja uprednostňujem stromčeky na ktorých sú naštepené 3 - 4 rôzne odrody.
Dozrievajú postupne takže nehrozí v jednej chvíli nadúroda a neskôr len hnilé, osušené a červivé plody, ktoré sa nám ani nechce zbierať, ale máme stále čo na jedenie.
A treba dodať že čerstvé ovocie práve odtrhnuté zo stroma pestované bez zbytočnej chémie. Neexistuje lepší vytamín a zdravšie jedlo!
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Riziko, že ti predajú niečo iné, než si chcel je vždy / pýtam sa skúseného záhradkára na poslednú čerešňu, aká je to odroda? odpoveď: a akú by si chcel? /
Veril by som luďom, ktorých mám ja alebo spolahlivý ľudia overených. Dosť by som veril aj tomu, čo má visačku z UKSUPu.
Lacní vidiecky záhradkári sú rôzni, aj takí, akých opísal Wabi, ale aj takí, ako môj dodávateľ - Ing., 60 rokov prax v ovocinárstve, aj vo výskumnom ústave a šlachtiteľskej stanici, stále sleduje literatúru, trendy, zbiera nové odrody, udržuje kontakty s odborníkmi. Držím palce pri výbere.
Naposledy upravil aviator : 15.01.09 at 19:42
0 0
Monča Monča

Monča je offline (nepripojený) Monča

Ja som objednávala minulý rok pre seba aj brata. Tie obrázky sú prekrásne...
- obrovská modrá slivka sa ujala, - nektarinky boli vzrastom dosť veľké, jedna sa ujala, druhá mala iba také hrubé hlavné korene, tá vyschla, - broskyňa sa vôbec neujala, - hrozno bez kôstok bolo zavoskované, vôbec nepustilo výhony, - duo-hruška sa ujala. Takže úspešnosť 50 %. Dúfam, že tejto zimy mi tie zvyšné stromčeky nevyhynuli. V jeseni som objednávala z Kohaplantu, vyzerali dobre, uvidíme na jar.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Práve dnes som stretol náhodne jedného človeka. Vyklubal sa z neho zanietený záhradkár.
Hovorili sme náhodne aj na túto tému. Posťažoval sa mi že má záhradku na Zoborskom svahu pod lesom. Je to typické miesto, kde veľmi málo prší na južnom svahu bez závlahy. Tam fakt len tak ľahko niečo nenarastie a keď aj občas niečo trocha zaleje nepravideľne, tak tomu veľmi nepomôže. Poznám takéto miesta...
Sú letá keď prší všade okolo ale v Nitre pod zoborom je jednoducho zrážkový tieň. Všetko vyprší z druhej strany kopca a na takýchto miestach padnú len 2 kvappky a 5 bleskov.
Sťažoval sa mi, že by si úplne zbytočne kupoval akékoľvek stromky. Vyhodil kopec peňazí na stromky, ktoré to jednoducho dlhodobo takúto púšť a výpek nezvládnu. Verím že tieto miesta patria k najslnečnejším a súčasne najsuchším miestam na Slovensku. Navyše pôda je kamenistá a plytká...
Videl som ako na takýchto miestach pomerne veľké stromy úplne zvedli už koncom júla a v auguste opadli celkom z listov počas tých najsuchších liet. Na druhý rok z jara znova rástli veselo ďalej. Ale to dokážu len niektoré druhy a iba tie, ktoré majú hlboké korene.
Potom mu poradil jeho priateľ, aby posadil priamo na miesto kde chce mať stromy kvostky. Urobil to tak a nechal si ich zaočkovať. Dnes má odolné rodiace stromy, ktoré dokážu zvládnuť aj takéto extrémy.
Je to tak - stromky zo škôlky sú vhodné najmä ako štíhle vretená na intenzívne pestovanie v hustých radoch a pri pravideľnej zálievke, striekaní a hnojení, no nie každý záhradkár vie alebo chce takéto podmienky stromku poskytnúť. V takom prípade treba namiesto kupovania stromkov s polovičnou ujateľnosťou a zo zníženou životnosťou radšej prejisť na systém vysadiť podpník a zaočkovať. Takýto stom potom vydrží aj zdánlivo nemožné a znesie aj minimálnu starostlivosť. Samozreme chce to vyberať tie správne druhy a odrody!
S prírodou sa nedá bojovať! A naše dobré predsavzatia z jary ako sa budeme starať o záhradku sa nemusia vydariť, preto treba kupovať nie to čo sa nám páči na obrázku či v obchode, ale to, čo nevyžaduje veľa starostlivosti a odmení nás napriek tomu.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Myslím si, že ak podpník vysadíš, nič nezískaš. Význam má podpník vysiať/generatívny/, získaš hlbší a menej rozvetvený koreňový systém, prípadne kolovitý koreň u druhov, ktoré majú tendenci ho tvoriť. Tento sa pri presádzaní v škôlke poškodí, následne rozvetví a vetvy idú menej do hĺbky než u vysievaného podpníka.
Väčšinou našťastie stačia bežné kupované stromky.
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

Kupujeme pravidelne z rôznych zásielkových katalógov...všetko sa ujalo, pokiaľ sme mali reklamáciu tak tá bola vybavená riadne a k spokojnosti...po čase nám pár stromčekov či kvietkov vykapalo, ale to bol následok skôr našej "starostlivosti" o ne , a nie chyba zásielkového záhradkárstva. Skôr mám problém s tým, že mi posielajú rastlinky v dobe ich výsadby - čo mne väčšinou nevyhovuje... Čo sa týka rastlín v balíku, sú poriadne zaopatrené - posielajú ich v špeciálnych plastových nádobkách, kde nie je možnosť dolámať ich, majú dostatok zeme aj vlahy...samozrejme človek by ich nemal nechať týždeň trčať na pošte ...Celkové zhodnotenie - my doma sme spokojní :-)
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Bol som vyprovokovaný pozrieť si ich internetovú stránku. Je to vážne dosť hrozné. Tie stĺpovité odrody, ktoré nimi vlastne nie sú som komentoval v rubrike o stĺpovitých odrodách
Teraz by som chcel povedať, že obrázky sú značne prifarbené a ovocie dokreslované a zväčšované.
Prečo na dve rôzne odrody používajú ten istý zavádzajúci obrázok. Zrejme na ňom nieje ani jedna znich!
To však nie je nič v porovnaní s textom. Jasné, že nebudú používať prehnane odborné výrazy, veď to je písané starším a naivnejším neskúseným záhradkárom (mám podozrenie že ich špecializácia sú blondínky), teraz som nemyslel farbu vlasov a vlastne nemám nič ani proti tým ktorý na podobný katalóg nedajú dopustiť veď škodia hlavne sebe.
Superlatívy ktoré sú používané na opis jednotlivých ponúkaných odrôd sú tak neomalené, že to musela písať babička z trhoviska nad 80 rokov, ktorú už bolia nohy a narozpráva zákazníkovy hocičo, len nech rýchlo kúpy.
Posúďte sami iba jeden príklad:
http://www.sieberz.sk/orbiz/DigiTrad...ie--229sl.html
Ak si odkliknete nápis BAZA, objaví sa tam hneď hore najprv toto: "Strapcovitá čučoriedka Réka Prvá záhradná čučoriedka nenáročná na pôdu."
Nie je to tak. Táto odroda je rovnako náročná na pôdu ako ktorákoľvek iná veľkoplodá "Kanadská" čučoriedka. To nie je drobnosť! Veď ak ju vysadíte do bežnej pôdy v našich záhradách tak vám nebude prosperovať a bude živoriť až pokiaľ nevyhynie. To ale asi tvorcov stránok netrápy. Aspoň si kúpite od nich niečo ďalšie a ak vám to vyhinie tým lepšie, uvolní sa miesto a kúpite zas. Poznám ľudí ktorý neobviňujú predajcov, a seba už vôbec nie, ale stromček - proste zlá odroda.
Ďalšie žvásty:
"Jej chuť sa podobá na pravú lesnú čučoriedku, avšak nesfarbí zuby na modro. Tento druh čučoriedky zohráva dôležitú roľu v zdravej výžive. Sotva sa nájde iné ovocie, ktoré by obsahovalo toľko minerálnych látok, vitamínov a biologicky aktívnych látok, ako práve táto rastlina. Jej konzumáciou môžete predísť viacerým chorobám, jej účinné látky sú uznávané aj v oblasti medicíny."
Chuť sa podobá v prvom rade na ktorúkoľvek inú podobnú čučoriedku! Plody síce rovnako ako aj pri iných odrodách nefarbia zuby, pretože majú tieto cenné farbivá len v šupke a nie v celom plode na rozdierl od lesných čučoriedok, zároveň potom ale nefarbia príliš výrazne ani kompót a šťavu...
Treba povedať, že aj toto ovocie je zdravé, rovnako ako aj ktorýkoľvek iný druh ovocia a určite neobsahuje zdraviu prospešných látok najviac.
Absolútnym vrcholom je slovné spojenie: "jej účinné látky sú uznávané aj v oblasti medicíny." - tak toto musela vypotiť veštica Teodora!
Mám dosť. Končím.
0 0
prometeus3 prometeus3

prometeus3 je offline (nepripojený) prometeus3

Nove odrody registrovene napr. v Cechach na Slovensku nekupite.
Iba minuli rok dostal napr. Kohaplant zastupenie od Fytosu v cechach
na predaj ich registrovanych vypestkov. Jedna sa hlavne o krizence
Golden Delicius + Topaz/ kysle jablko nahrada ontaria/- ich nahodnych mutacii. Tato fyrma mi bezproblemov vymenila 3 reklamovane stromky
ktore sa nechytili. Na slivky by som sa obratil na CRZ v Prievidzi. Maju hojne zastupenie aj azijskych hrusiek ktore mi bohato rodia .
Cen net je pravost odrody zarucena . Co sa nechyti treba reklamovat.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Naozaj zaručená pravosť je len vtedy, keď si to odstrihnem zo stromu, ktorý som videl rodiť najlepšie na vlastné oči a naočkujem na podpník podľa vlastného výberu. Ak sa budem spoliehať na to že to prešlo cez desať rúk a z toho 5 poľských aby som to mal niekoľkonásobne drahšie, a tŕpol či treba reklamovať alebo nie plus šok z presadenia stromku či sa ujme či nie, znamená niekoľko rokov stratených pokiaľ vôbec začne rodiť.
Pri kúpe kvetináčovanej rastliny ktorá prešla len jednými rukami sa možnosť omylu značne zvyšuje a úspora minimálne 2 roky bez rizika vyhynutia. Ideálne je si vysadiť podpníky a nechať si stromky naštepiť na mieste a kupodivu úroda sa dostavý skôr ako pri kúpe zdevastovaného hoci na prvý pohľad veľkého rýchlovykvaseného stromiska. Málokto chápe, že čím väčší strom kúpy, tým neskôr sa dočká úrody, pretože takýto strom viac pri presadení utrpí.
Navyše ak nepoznám dobre odrodu, čo väčšina ľudí nepozná, je reklamácia hodne nepravdepodobná po niekoľkých rokoch.
Treba sa poradiť a nenechať sa zlákať pekným plagátom.
Nehovoriac o tom, že záhradkáry majú vo svojich zbierkach často odrody, ktoré sa oficiálne vôbec nepredávajú práve kôli licenciám.
0 0
inculik inculik

inculik je offline (nepripojený) inculik

Zdravim, neda mi nepripojit malu skusenost, ja som objednavala minuly rok pre sestru do skalky od SZIEBERZU a vsetko sa chytilo a na jesen boli vsetky rastlinky rozkosatene a aj kvitli. Je pravda, ze prisli nie uplne velke, ale vsetky sa ujali, co ma potesilo a tento rok uz sme od nich objednali znova.Rastlinky nam dodavali postupne, podla toho , co sa kedy sadi, prisli nam tak priblizne 1-2 tyzdne pred presadenim.Zatial sme snimi spokojni, no vacsie stromy sme neobjednavali, tak neviem.
0 0
mikro_98 mikro_98

mikro_98 je offline (nepripojený) mikro_98

Áno mám úplne čerstvú skúsenosť. Internetový katalóg firmy je úplne super, otec má aj farebný tlačený katalóg a tiež vypadá na vysokej úrovni. Tak som si objednal tri jahody tie ťahavé-kríčkové, jednu goju a jednu čučoriedku.
objednávku som zaslal internetom 23.3.2009, 14.4.2009 som dostal od firmy SMS, že dnes mi kuriér doručí zásielku. A tu to začalo. Nič Vám kuriér nedoručí, dostal som oznámenie o zásielke na pošte, tak že som sa k zásielke dostal až vo štvrtok. rastlinky úbohé, úplne vysušené a zvädnuté. Samozrejme, že som firme poslal mail aj s fotografiami rastliniek ako mi ich doručili. Zatiaľ však žiadna reakcia. Škoda, že sa sem nedá vložiť fotka, uverejnil by som reálne fotografie dodaných rastlín.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

mikro_98 Pozri príspevok
Áno mám úplne čerstvú skúsenosť. Internetový katalóg firmy je úplne super, otec má aj farebný tlačený katalóg a tiež vypadá na vysokej úrovni. Tak som si objednal tri jahody tie ťahavé-kríčkové, jednu goju a jednu čučoriedku.
objednávku som zaslal internetom 23.3.2009, 14.4.2009 som dostal od firmy SMS, že dnes mi kuriér doručí zásielku. A tu to začalo. Nič Vám kuriér nedoručí, dostal som oznámenie o zásielke na pošte, tak že som sa k zásielke dostal až vo štvrtok. rastlinky úbohé, úplne vysušené a zvädnuté. Samozrejme, že som firme poslal mail aj s fotografiami rastliniek ako mi ich doručili. Zatiaľ však žiadna reakcia. Škoda, že sa sem nedá vložiť fotka, uverejnil by som reálne fotografie dodaných rastlín.
Skontroluj, či si dobre vyplnil objednávku...
Mne priniesol kuriér ( asi 50 sk bolo treba doplatiť,oproti pošte) pekne domov, vopred zavolal, kedy mi to vyhovuje
0 0
mikro_98 mikro_98

mikro_98 je offline (nepripojený) mikro_98

Skontrolované, vybavené podvedené. Neverím im už ani slovo a nič viac od nich neobjednávam. Nekupujem internetom prvý krát, tak že s tým nemám problém. Po oznámení že príde kuriér žena sedela doma celý deň a zabudnite že sa niekto ozve. Aby ste mali úplne po nálade - do brány sa nedostanete aby Vás niekto pustil, miesto kuriéra príde poštár, zazvoní, otvoríte a v schránke si nájdete lístok, že ste neboli doma a prídite si pre záslielku na poštu, ale až druhý deň, nakoľko poštár ešte lístok nedoručil. Zaplatil som za kuriéra 8,55 €. Ale ďakujem za poučenie. Nie som začiatočník.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja tiež už asi 3-tí rok objednávam cez internet- niektoré f. už boli spomenuté, od Sieberz som objednala prvý raz tento rok, nuž musím povedať, že našťastie som bola doma, keď dorazil kuriér, lebo tiež boli nepoliate rastlinky, ale spamätali sa, avšak ich chybou mi vyexpedovali 2x to isté! Teraz sa doťahujem , aby mi v zmysle ich podmienok, poslali peniaze naspäť- tovar som im obratom poslala späť, nuž uvidím.
Ja tiež už od nich ... objednávať nebudem. Flora exotika- je OK, Starkl mi teraz tiež čosi poslal- zatiaľ sa sťažovať nemôžem. Nuž dám vedieť.
Inak pekné a naozaj kvalitné stromky ovocné má pánko pri Kuraľanoch- myslím, že má aj stránku na internete- venuje sa tomu celá rodina- vyučení záhradníci a musím uznať- za slušnú cenu sme v jeseni kúpili stromky, zasadili a teraz na jar ma prekvapili aké sú vitálne a dobre vyzerajúce.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať