Zavrieť

Porady

ZAHRADNY KATALOG OD FIRMY SIEBERZ

CHCEL BY SOM SA SPYTAT CI UZ MA NIEKTO NEJAKU SKUSENOST PO KUPENI PRODUKTOV, STROMOV, KRIKOV OD TEJTO FIRMY. NA OBRAZKOCH TO VYZERA VYBORNE A VTEDY TAKETO VECI NIE SU PRAVE NAJKVALITNEJSIE. PROSIM O NEJAKE REFERENCIE PO PRIPADE NEJAKY ODKAZ NA PODOBNE STRANKY.
DAKUJEM , ZACINAJUCI ZAHRADKAR TIBOR
Usporiadat
rozeta rozeta

rozeta je offline (nepripojený) rozeta

objednala som muškáty a popínavé jahody, ale ešte neprišli, tak uvidíme....
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
rozeta Pozri príspevok
objednala som muškáty a popínavé jahody, ale ešte neprišli, tak uvidíme....
veľmi flexibilní sú www.rastlinky.sk aj minulý rok mi poslali dobre zabalené, poliate a zdravé rastliny- skús . Odporúčam - volali mi, tak ako som im zadala- vopred či môžu expedovať a kedy budem doma.
0 0
mikro_98 mikro_98

mikro_98 je offline (nepripojený) mikro_98

Tak že som mal nakoniec pravdu. Ďakujem. Inak nová informácia, dnes sa mi ozvala firma sieberz, kde sa mi ospravedlnili, že ak pošlem rastlinky späť tak mi pošlú peniaze. Nelogické... zaplatím za dopravu 8 € a vrátia mi 5 €. Dobrá sranda. Inak mi tiež povedali, že majú veľmi veľa sťažností a reklamácii a nevedia s firmou v Maďarsku ktorá to zasiela pohnúť. Prichádzajú o množstvo zákazníkov.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Mikro, údajne vracajú vrátane poštovného! Takže si to ustráž, ak sa nemýlim o tom poštovnom to majú uvedené aj v reklamačných podmienkach.
Mám tiež prisľúbené peniaze poslať- ale vraj to vracajú cez nemeckú f.- phh- ale stačí im normálny účet a nepotrebujú ani swift, ani IBAN.... nuž uvidíme ako dopadneme.
Verme, že dobre.
0 0
ajuschka ajuschka

ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

Monča Pozri príspevok
Ja som objednávala minulý rok pre seba aj brata. Tie obrázky sú prekrásne...
- obrovská modrá slivka sa ujala, - nektarinky boli vzrastom dosť veľké, jedna sa ujala, druhá mala iba také hrubé hlavné korene, tá vyschla, - broskyňa sa vôbec neujala, - hrozno bez kôstok bolo zavoskované, vôbec nepustilo výhony, - duo-hruška sa ujala. Takže úspešnosť 50 %. Dúfam, že tejto zimy mi tie zvyšné stromčeky nevyhynuli. V jeseni som objednávala z Kohaplantu, vyzerali dobre, uvidíme na jar.
ahoj, ja som sa to vybrala hladat, (mame chalupu v Kosutoch) a nenasla som to tam ale uz som pocula od viacerych ze je to vynikajuce zahradnictvo.

maju aj exotiku?
dik za info

aja
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

Bionda Pozri príspevok
Ja tiež už asi 3-tí rok objednávam cez internet- niektoré f. už boli spomenuté, od Sieberz som objednala prvý raz tento rok, nuž musím povedať, že našťastie som bola doma, keď dorazil kuriér, lebo tiež boli nepoliate rastlinky, ale spamätali sa, avšak ich chybou mi vyexpedovali 2x to isté! Teraz sa doťahujem , aby mi v zmysle ich podmienok, poslali peniaze naspäť- tovar som im obratom poslala späť, nuž uvidím.
Ja tiež už od nich ... objednávať nebudem. Flora exotika- je OK, Starkl mi teraz tiež čosi poslal- zatiaľ sa sťažovať nemôžem. Nuž dám vedieť.
Inak pekné a naozaj kvalitné stromky ovocné má pánko pri Kuraľanoch- myslím, že má aj stránku na internete- venuje sa tomu celá rodina- vyučení záhradníci a musím uznať- za slušnú cenu sme v jeseni kúpili stromky, zasadili a teraz na jar ma prekvapili aké sú vitálne a dobre vyzerajúce.
rastlinky od Sieberzu - tiez sme nastastie pri doruceni boli doma ( ale bolo to cca o 6 vecer), rastlinky zaliate akurat, vsetky prezili.Ak by sme doma neboli a skoncilo by to na poste, predpokladam straty, pretoze posta je na opacnej strane dediny a jej otvaracia doba nie je naklonena zamestnanym
rastlinky zo Starkla - na obed cca 13:00 prisla SMS ze v ten den pride zasielka, kurier volal o dve hodiny ze mu nikto neotvara - holt pracujem vo vedlajsom mieste a neviem odletiet na pockanie z prace, potrebujem vediet aspon den vopred ze budem odchadzat skor. Dost dobre nerozumiem preco nevedli poslat tu SMS skor, vzhladom k tomu ze na zasielke bolo napisane ze bola expedovana 2 dni predtym, takze vedeli kedy komu co pojde. Chudaka kuriera som do telefonu sfukla a dohodli sme sa na dalsi den. Akurat ze Starkl zrejme pocita s dlhsou prepravou a tak rastlinky dost preliali, dve prsli mrtve - zhnite, dalsie dve skonali na nasledky preliatia neskor.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Tak to vážne nechápem ako môže takto niekto vyhadzovať peniaze za predražené sadeničky, s ktorých mu polovica vykape a tá druhá je celkom iná ako na propagačnej fotke a ešte je vlastne tak spokojný, že objednáva znova...
0 0
nana307 nana307

nana307 je offline (nepripojený) nana307

Tiež som sa nechala nalákať na lákavý katalóg zo Sieberzu. Najradšej nakupujem v záhradníctvach, kde si môžem vybrať, ale dala som sa s kolegyňami dokopy a z dodaného tavaru máme hlavu v smútku. To. čo malo byť v troch farbách, je v jednej, z troch kusov uhynuli dve, trávy som reklamovala, lebo prišli hnilé. Poslali mi nové - také isté. A z tých stĺpových malín či niečo bude, no neviem... kvalita od Sieberz je veru biedna. Tak zasa pôjdem po záhradníctvach a vyberiem si tam. čo sa mi nepozdáva, nekúpim.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Tak už aj sĺpovité maliny
To zas majú byť aké? Majú väčšiu fantáziu než sortiment!
0 0
nana307 nana307

nana307 je offline (nepripojený) nana307

Myslím, že sú to černice,nie maliny, ktoré netreby ťahať po vedení. No zdá sa , že k týmto nebude treba ani kôl, ku ktorým ich uviažem. No čo, dala som sa zlákať pekným obrázkom.
0 0
mozino mozino

mozino je offline (nepripojený) mozino

Ja som sa nechala zlákať tiež. Rastlinky boli v úbohom stave, jedna bola zlomená (čo museli zlomiť, keď to tam vkladali, lebo v tom plastovom obale sa to nemá ako zlomiť) no a najhoršie na tom bola levanduľa, ktorá mala ledva 5 cm do výšky a bol to úbohy jeden koreň a aj tak to bolo celé zhnité a sprostá levanduľa za 3 eurá. Písala som im, tak uvidím, či sa ozvu. Dobré skúsenosti mám s flora exotika - rastlinky.sk. Po dohode je u nich možný aj osobný odber a rastlinky boli všetky v dobrom stave a aj väčšie...asi im ostanem verná lebo ten sieberz ma stál kopu peňazí za poštovné, však to je hrozné. Starkla som ešte neskúšala.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
no bolo to ťažké a zdĺhavé, ale nakoniec mi peniaze poslali späť, ale veľmi o serioznosti hovoriť nemôžem, inak s kvalitou súhlasím s mozinom.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Mimochodom pozná niekto toho Starkla alebo Sieberza? Existuje vôbec ten človek, lebo keď si to tak číta, tak sa asi radšej schováva!
Tá neadresnosť, to mi živnostníci si asi nemôžeme dovoliť... teda nie že by mi práve za týmto bolo ľúto...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja zvyknem kupovať od Starkla a som spokojná. Aj tento rok som si objednala cyprusovec a tamarišku. Doručila to súkromná preprava na zelený štvrtok v podvečer. Rastliny boli vo výbornom stave. Zasadila som a všetky sa ujali. Kedysi to posielal poštou, ale bol problém, keď to dali na poštu vo štvrtok, prišlo to v pondelok, lebo pošta bola v sobotu zatvorená. Vtedy sa stávalo, že kvety odhnili. Ale odkedy to posiela takto, nie je problém. A čo sa týka cien, tak cyprusovec mal lacnejší o 2€ ako v PD, čo znamená, že sa mi oplatilo objednať a zaplatiť poštovné a aj tak som ušetrila. A doviezli mi to až pred dom. Starkl bol ako osoba zverejnený aj v katalógu. Je to rakúska firma, tam sa to pestuje a dováža na Slovensko. Keď sa ich telefonicky na to pýtaš, tak Ti to potvrdia. Ja som tam volala a dostala som túto informáciu. AJ katalóg robia rakúšania. Záleží od nich, čo tam dajú do ponuky. Takže pre mňa Starkl nie je neznámy človek. Je to rodinná firma.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
jediný problém je u Starkla, že nevedia tu na Slovensku, kedy budú expedovať v Rakúsku inak s kvalitou súhlasím.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

To, že nepoznám osobne toho, od kohosi objednám cez katalóg kvety,mi vôbec nevadí.
Spolieham sa na jeho dlhoročnú tradíciu a skúsenosti.
Nie každý "malý záhradníček" dokáže byť tak úspešný, že exportuje svoj tovar do niekoľkých krajín Európy,že dokáže zdarma 2x ročne posielať státisícom ľudí farebné katalógy, mať svoju web-stránku a posielať každý mesiac na mail aktuálnu starostlivosť o záhradu.
Keby ich zákazníci neboli spokojní, tak by si toto všetko nemohli dovoliť !

Rastlinky sú predsa len živý materiál, takže môže sa počas prepravy vyskytnúť nejaká nehoda. Ale ved o poškodených balíkoch počujeme často, nielen pri Starklovi, či Sieberzovi...

Ja som pred pár rokmi zakladala novú záhradu. Nemala som moc času,ani chuti obiehať všetky záhradníctva v okolí.
Celá moja okrasná i ovocná záhrada je na 99% objednaná z katalógov (starkl, rastlinky,dreviny,kohaplant sk. atď.)
Všetkému sa úspešne darí, nielen kvetom, kríkom,ale aj ovocným stromom, takže som spokojná.
Ked mi niečo dochybuje, vždy vezmem katalóg a objednám u osvedčených odborníkov s tradíciami
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Je to len otázka typu človeka niekto proste rád vidí toho kto mu predáva niečo a nemusia to byť len rastliny, hoci tie sú asi popri potravinách najchúlostivejšie...
Niekto zasa ide po značke a po firme a čím anonimnejšie tým lepšie.
Ide o to, aby mal zákazník dobrý pocit a nakupovanie ho bavilo...
Ak niekto má lepší pocit pri anonimnom nakupovaní cez retušovaný krásny a farebný až moc katalóg tak prečo nie. Napokon keby to nefungovalo, tak by si firmy asi tie katalógy nedovolili rozdávať zadarmo v státicícových nákladoch. No zadarmo... zaplatí to aj tak ten kto nakupuje, ale aj to je v poriadku ak je s tým spokojný...
Ale to, že niekto vydáva obyčajné odrody za stĺpovité a zámerne zavádza sa mi aj tak nepáči...
Čo je to ale v porovnaní s človekom ktorý predáva sadenice stromčekov Diospyros Lotus - to je podpník na ktorý sa štepia Hurmi kaki za nejakých 20 € a pritom ešte tvrdí, že je to veľmi chutné a sladké ovocie nazýva ho : Ebenovník datlový...
Aby som to ozrejmil, tak plody tohoto podpníka nezaštepeného normálny človek nedokáže za bežných okolností zjesť. Sú veľké ako väčšia čerešňa, majú v sebe šesť pomerne veľkých semien ako menšia fazuľka. Vlastne len nejedlé semená obalené šupkou. čo je ale najhoršie sú triesloviny. Je to najtrpkejšie ovocie aké som kedy ochutnal.
Tak toto ide niekto predávať za takmer 600 sk. Rodiť to bude až za 10 rokov, ak vôbec, pretože približne polovica týchto stromov sú samčie a polovica samičie a bez opelenia nemajú plody ak nerastú veľmi blízko seba tak sa ani neopelia, toto ale predajca nevysvetluje, možno to ani sám nevie, alebo radšej ani nepovie, pretože takto ho kupujúci nemôže obviniť, že čo mu to predal, veď sa to nedá jesť.
Aj som mu vovlal a on mi tvrdil že jemu tie plody chutia. No chcel by som ho vidieť ako ich zje aspoň 1/4 kg a ako bude chodiť zo stiahnutou hubou celý deň.
Potom mi volá pár ľudí že oni chcú Ebenovník Datlový, najprv som bol zaskočený, že čo to môže byť. Keď som zistil o čo ide, a snažil sa to vysvetliť jednej pani, ktorá chce radšej Ebenovník datlový (Diospyros Lotus) ako Ebenovník Rajčiakonosný (Diospyros Kaky - Hurmi kaki), pretože má radšej Dtle ako paradajky, tak som skoro skolaboval... nezmohol som sa na slovo a len som sa rehotal do telefónu až mi slzi tiekli.
A potom dôveruj človaku...
0 0
renata 1 renata 1

renata 1 je offline (nepripojený) renata 1

Ahoj,dnes mi prišiel tovar s rastlinkami z tejto firmy,rastlinky sú super,starostlivo zabalené a rýchlo poslané......som veľmi spokojná.......takže chválim,fakt
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

renata 1 Pozri príspevok
Ahoj,dnes mi prišiel tovar s rastlinkami z tejto firmy,rastlinky sú super,starostlivo zabalené a rýchlo poslané......som veľmi spokojná.......takže chválim,fakt
A to ti fakt nevadí, že ti poslali niečo úplne iné než si si objednala? Že to pravdepodobne kúpili najlacnejšie ako sa dalo a predali ti to ako stĺpovité čerešne, či stĺpovité niečo čo vlastne vôbec neexistuje ale zdvihli tomu vďaka údajnej stĺpovitosti cenu na niekoľkonásobok? Veď vôbec nevieš akú odrodu ti vlastne poslali.
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Všetci to tak robia..lacno kupim draho predám..ked hovorím všetci,tak myslím všetci!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať