Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel v JU

Dobrý, chcem sa spýtať: cestná daň za rok 2008 sa má zaplatiť do konca januára 2009. Tento náklad bude ovplyvňovať základ dane v roku 2009 ( v jednoduchom účtovníctve)? - alebo sa niečo má pripraviť v peňažnom denníku v roku 2008 aby to ovplyvňovalo rok 2008.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jurajd Pozri príspevok
    Dobrý, chcem sa spýtať: cestná daň za rok 2008 sa má zaplatiť do konca januára 2009. Tento náklad bude ovplyvňovať základ dane v roku 2009 ( v jednoduchom účtovníctve)? - alebo sa niečo má pripraviť v peňažnom denníku v roku 2008 aby to ovplyvňovalo rok 2008.
    Nie cestná daň, je to nesprávny termín. Správny termín, už niekoľkokrát tu opakovaný, a nie, a nie sa ho naučiť, je daň z motorových vozidiel. AK ju zaplatíš v roku 2009, bude VOZD v roku 2009.
    Dobrý deň,
    je daň z mot vozidiel za rok 2008 uhradená v 2009 záväzok a musí sa premietnuť aj vo výkazoch? Vopred ďakujem za odpoveď.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Poničanová Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    je daň z mot vozidiel za rok 2008 uhradená v 2009 záväzok a musí sa premietnuť aj vo výkazoch? Vopred ďakujem za odpoveď.
    Áno.

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    Anja111 Pozri príspevok
    Áno.
    Môžem sa opýtať- z predch. príspevku - neviem či to dobre chápem . Možno hlúpa otázka, ale
    výsledok- resp.- nedoplatok z DP k DzMV- si mám dať do záväzkov v roku 2008- aby sa mi to premietlo do výkazov o majetku a záväzkoch? Robím v ALFE a som začiatočník.
    Teraz mimo témy, len ma napadlo - je to tak aj z DPH za
    4.Q 2008?
    Ďakujem
    Lucia

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    L-M Pozri príspevok
    Môžem sa opýtať- z predch. príspevku - neviem či to dobre chápem . Možno hlúpa otázka, ale
    výsledok- resp.- nedoplatok z DP k DzMV- si mám dať do záväzkov v roku 2008- aby sa mi to premietlo do výkazov o majetku a záväzkoch? Robím v ALFE a som začiatočník.
    Teraz mimo témy, len ma napadlo - je to tak aj z DPH za
    4.Q 2008?
    Ďakujem
    Lucia
    Áno. Je to tak.

    Daň z motorových vozidiel v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.