Zavrieť

Porady

čerpanie sociálneho fondu - možnosti

Pracujem 14 rokov ako sekretárka. Môžem čerpať zo soc. fondu na zakúpenie okuliarov /ktoré sú k mojej práci potrebné/, alebo napríklad na nákup nejakých voľnopredajných liekov /vitamíny/, prípadne masáže /keďže mám zo sedavého zamestnania problémy s chrbticou/?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    emília30 Pozri príspevok
    Pracujem 14 rokov ako sekretárka. Môžem čerpať zo soc. fondu na zakúpenie okuliarov /ktoré sú k mojej práci potrebné/, alebo napríklad na nákup nejakých voľnopredajných liekov /vitamíny/, prípadne masáže /keďže mám zo sedavého zamestnania problémy s chrbticou/?
    Ďakujem za odpoveď.
    Môže zamestnáv. použiť SF aj na to, ak to má ošetrené v smernici o SF. Len pripomínam, že u zamestnanca to bude plnenie, podliehajúce zdaneniu.

    olmoj je offline (nepripojený) olmoj

    olmoj
    Ak prenajmem fintesko na 4 hodiny pre zamestnancov našej firmy a zaplatim to zo SF, podlieha to tiež zdanenie u zamestnancov??

    editasara je offline (nepripojený) editasara

    editasara
    Dobrý deň,
    prosím Vás, občerstvenie /káva a zákusok/ k MDŽ zo SF podlieha zdaneniu? Je potrebné priložiť prezenčku? Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    editasara Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím Vás, občerstvenie /káva a zákusok/ k MDŽ zo SF podlieha zdaneniu? Je potrebné priložiť prezenčku? Ďakujem
    Áno, podlieha zdaneniu u zamestnanca. Prezenčku-zoznam zamestnancov, je tiež potrebný,bez neho ťažko budete môcť zistiť, komu to máte zdaniť ako nepeň.príjem a komu nie.

    editasara je offline (nepripojený) editasara

    editasara
    Ďakujem za odpoveď, tým pádom aj spoločný obed pre zamestnancov ku dńu učiteľov v reštaurácii bude prebiehať podobne, však? Alebo sa to dá inak vykryť? Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nemusí to byť zo SF, môže to byť aj z nákladov zamestnáv., ale budú to nedaňové náklady.

    editasara je offline (nepripojený) editasara

    editasara
    Tweety, ale my sme ZŠ s právnou subjektivitou, zriaďovateľom je obec. Ako je to potom v tomto prípade? Ďakujem

    čerpanie sociálneho fondu - možnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.