Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná časť základu dane

Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu. Daňovník mal v roku 2008 príjmy zo závislej činnosti - od 01/08 do 10/08. V mesiacoch november a december bol na PN. Môže si uplatniť celú nezdaniteľnú časť 98496 Sk? Vopred všetkým ďakujem
Usporiadat
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Ak nepoberal v roku 2008 starobný dôchodok - áno, nezdaniteľnú časť za celý rok - nekrátiť na mesiace.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Poničanová Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu. Daňovník mal v roku 2008 príjmy zo závislej činnosti - od 01/08 do 10/08. V mesiacoch november a december bol na PN. Môže si uplatniť celú nezdaniteľnú časť 98496 Sk? Vopred všetkým ďakujem
Áno, daňovník má nárok na celú NČ...
0 0
Poničanová Poničanová

Poničanová je offline (nepripojený) Poničanová

Platí to aj v prípade, že k 31.10.08 s ním zamestnávateľ skončil pracovný pomer - PP bol na dobu určitú, teda posledné mesiace bol už nezamestnaný?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Poničanová Pozri príspevok
Platí to aj v prípade, že k 31.10.08 s ním zamestnávateľ skončil pracovný pomer - PP bol na dobu určitú, teda posledné mesiace bol už nezamestnaný?
Platí.
0 0
lilife lilife

lilife je offline (nepripojený) lilife

Prosím Vás o radu. Daňovník bol celý rok SZČO a popri tom zamestnaný 11 mesiacov v roku kde si uplatnil zníženie základu dane (90 288,-- SK). Akú sumu odpočítateľnej položky na daňovníka napíšem v daňovom priznaní? Ďakujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
lilife Pozri príspevok
Prosím Vás o radu. Daňovník bol celý rok SZČO a popri tom zamestnaný 11 mesiacov v roku kde si uplatnil zníženie základu dane (90 288,-- SK). Akú sumu odpočítateľnej položky na daňovníka napíšem v daňovom priznaní? Ďakujem.
Plnú sumu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lilife Pozri príspevok
Prosím Vás o radu. Daňovník bol celý rok SZČO a popri tom zamestnaný 11 mesiacov v roku kde si uplatnil zníženie základu dane (90 288,-- SK). Akú sumu odpočítateľnej položky na daňovníka napíšem v daňovom priznaní? Ďakujem.
98496.-Sk, ak máš základe dane nižší, alebo rovný 513000.-Sk.
0 0
Poničanová Poničanová

Poničanová je offline (nepripojený) Poničanová

Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu. Ak bol SZČO v roku 2008 poberateľom starobného dôchodku - od 1.1.08, má nárok na časť nezdaniteľnej časti základu dane - ako rozdiel 98 496 mínus výška dôchodku? A ešte jedna otázka: dôchodok je príjem od dane oslobodený, nemusím ho teda uvádzať do DP?
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Ak bol poberateľom k 1.1.08 tak nezdaniteľná časť je:
Sk 98.496,-- mínus suma dôchodku za rok 2008

Áno, dôchodok je príjem, ktorý sa nezdaňuje
0 0
Poničanová Poničanová

Poničanová je offline (nepripojený) Poničanová

Ďakujem za pomoc a za rýchlosť.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
upravujem môj príspevok. Áno na ten rozdiel má nárok .
Naposledy upravil Barbara : 19.01.09 at 06:10
0 0
Poničanová Poničanová

Poničanová je offline (nepripojený) Poničanová

Dve úplne odlišné odpovede na tú istú otázku. Výška dôchodku, ktorý dostal bola nižšia ako 98496. Nemôže si uplatniť ani rozdiel? Prečo?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Poničanová Pozri príspevok
Dve úplne odlišné odpovede na tú istú otázku. Výška dôchodku, ktorý dostal bola nižšia ako 98496. Nemôže si uplatniť ani rozdiel? Prečo?
Rozdiel si uplatniť môže.
0 0
glglgl glglgl

glglgl je offline (nepripojený) glglgl

Prosim o pomoc a radu:
Budem robit DP typu A za r.2008,
zamestnanec mi doručil dve potvrdenia o príjmoch FO zo záv.činnosti,
kde v u jedného zamestnávatela pracoval do 20. 09. 2008 a uplatnoval si u neho nezdanitelnú čast mzdy a u druhého pracoval od 21.09.2008 a taktiez si uplatnoval nezd.čast mzdy az do konca roka. To značí ze za mesiac september si uplatnil u oboch zamestnávatelov tuto nezd. čast mzdy,avsak nebol tam súbeh dvoch zamestnaní ale v septembri u prveho skončil 20.9 a u druhého zacal pracovat 21.9.

Ako to mam dat do poriadku a vykazat v DP typu A chcem aby si to dal prostredníctvom danového priznania do poriadku a doplatil na čo nemá nárok podla zákona.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

glglgl Pozri príspevok
Prosim o pomoc a radu:
Budem robit DP typu A za r.2008,
zamestnanec mi doručil dve potvrdenia o príjmoch FO zo záv.činnosti,
kde v u jedného zamestnávatela pracoval do 20. 09. 2008 a uplatnoval si u neho nezdanitelnú čast mzdy a u druhého pracoval od 21.09.2008 a taktiez si uplatnoval nezd.čast mzdy az do konca roka. To značí ze za mesiac september si uplatnil u oboch zamestnávatelov tuto nezd. čast mzdy,avsak nebol tam súbeh dvoch zamestnaní ale v septembri u prveho skončil 20.9 a u druhého zacal pracovat 21.9.

Ako to mam dat do poriadku a vykazat v DP typu A chcem aby si to dal prostredníctvom danového priznania do poriadku a doplatil na čo nemá nárok podla zákona.
Za to, že podpísal vyhlásenie u dvoch zamestnávateľov v jednom mesiaci, si zodpovedá sám. Ty mu len spočítaš príjmy, odrátaš odvody a uplatníš mu 98496.- Sk ako nezdaniteľnú časť. Či mu vznikne preplatok alebo nedoplatok, vyplynie priamo z daňového priznania.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Do DP vypíšeš na základe potvrdení od zamestnávateľov príjmy, odpočítaš poistné /tiež vypočítaš z potvrdení od zamestnávateľov/ a dostaneš základ dane. Od uvedeného základu dane odpočítaš nezdaniteľnú čiastku na rok 2008 v plnej výške 98.496,- Sk.
0 0
glglgl glglgl

glglgl je offline (nepripojený) glglgl

abel Pozri príspevok
Za to, že podpísal vyhlásenie u dvoch zamestnávateľov v jednom mesiaci, si zodpovedá sám. Ty mu len spočítaš príjmy, odrátaš odvody a uplatníš mu 98496.- Sk ako nezdaniteľnú časť. Či mu vznikne preplatok alebo nedoplatok, vyplynie priamo z daňového priznania.


Len jedná so o mojho manzela a chcem aby to mal v poriadku aby ho DU nenahánal.čiže len tak to sa to dá urobit na základe potvrdení, čo má.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ak to urobíš podľa uvedeného nevidím dôvod, prečo by ho mal DÚ naháňať.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Veď preto sa aj robí daňové priznanie, aby sa vyrovnala daňová povinnosť.
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Od 1.1.08 do 31.7.08 SZČO, od 1.8.08 do 31.12.08 nezamestnaný, poberajúci podporu v nez. Ako je to s nezdanit časťou. Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať