Zavrieť

Porady

PHM a DPH

Konatel spolocnosti na svoju podnikatelsku cinnost vyuziva sluzobne aj sukromne auto. V zimnom obdobi viac sukromne ako sluzobne pretoze ma lepsi tah.
1. Moze za taketo pouzivanie (viac sukromneho v zime) vyrubit danovy urad nejaku pokutu?
2. Je spravne ked za jazdu na sukromnom aute (ked vybavuje firemne zalezitosti) dostava konatel zaplatene za benzin?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kvietocek Pozri príspevok
    Konatel spolocnosti na svoju podnikatelsku cinnost vyuziva sluzobne aj sukromne auto. V zimnom obdobi viac sukromne ako sluzobne pretoze ma lepsi tah.
    1. Moze za taketo pouzivanie (viac sukromneho v zime) vyrubit danovy urad nejaku pokutu? Akú pokutu?
    2. Je spravne ked za jazdu na sukromnom aute (ked vybavuje firemne zalezitosti) dostava konatel zaplatene za benzin? Za používanie súkromného motorového vozidla má nárok na náhrady podľa zákona o cestovných náhradách.

    dakujem

    Citát. A nevidím otázku ohľadne DPH, čo som očakával podľa názvu témy.

    kori je offline (nepripojený) kori

    kori
    ad1-je potrebne podat DP na dan z mot.vozidiel kde sa plati za mesiace kedy sa uto pouzivalo
    ad2-moze si nechat preplatit spotrebu podla TP+pausal za km

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Prepacte asi som to zle priradila

    Dakujem za odpovede

    Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

    Erika-ežka
    a ešte si môže (samozrejme ak je plátca DPH) uplatniť DPH pri PHM, ktoré použil na služobné cesty - aj pri súkromnom automobile

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.