Zavrieť

Porady

Faktúra z Čiech

Prosim Vás poraďte mi ako zaúčtovať fa z Čiech s dátumom dodania tovaru 23.12.2008, je fakturovaná v SKK bez DPH(český dodávateľ je platca DPH doma). My sme tiež platci DPH. Účtujeme v MRP.
Ak my vyfakturujeme tento tovar nášmu odberateľovi s DPH, musíme ju odviesť DÚ. Ako ju teda dostaneme späť?
Ďakujem
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Viera25 Pozri príspevok
Prosim Vás poraďte mi ako zaúčtovať fa z Čiech s dátumom dodania tovaru 23.12.2008, je fakturovaná v SKK bez DPH(český dodávateľ je platca DPH doma). My sme tiež platci DPH. Účtujeme v MRP.
Ak my vyfakturujeme tento tovar nášmu odberateľovi s DPH, musíme ju odviesť DÚ. Ako ju teda dostaneme späť?
Ďakujem

Akú DPH chceš späť keď si žiadnu neplatila?

Pozri nasledovnú tému:

http://www.porada.sk/t93314-samozdanenie.html
0 0
ekonella ekonella

ekonella je offline (nepripojený) ekonella

V MRP programe ju zapíšeš do knihy faktúr , dáš typ dph 49 a pri zapisovaní zadáš CZK, zadáš sadzbu dph.Automaticky Ti ju program zaradí do správnych riadkoch DP DPH na vstupe aj na výstupe. Konečný dopad na DPJ je nulový.
Srdečne zdravím
0 0
Viera25 Viera25

Viera25 je offline (nepripojený) Viera25

49-plný nárok na odpočet DPH, dala som ako si poradila. Kde zadám CZK?
Ďakujem
... a ešte, to je to samozdanenie?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Viera25 Pozri príspevok
49-plný nárok na odpočet DPH, dala som ako si poradila. Kde zadám CZK?
Ďakujem
... a ešte, to je to samozdanenie?
Pri zadávaní faktúry máš záložku "Zahraničná mena", tam sa zadáva cudzia mena aj kurz na prepočet.
0 0
Viera25 Viera25

Viera25 je offline (nepripojený) Viera25

Faktúra mi však došla v SKK, takže menu nebudem meniť?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Viera25 Pozri príspevok
Faktúra mi však došla v SKK, takže menu nebudem meniť?
Zadáš tam kurz 1:1, aby ti program správne počítal.
0 0
Viera25 Viera25

Viera25 je offline (nepripojený) Viera25

Ďakujem
0 0
Viera25 Viera25

Viera25 je offline (nepripojený) Viera25

Ešte som chcela,
vyplývajú mi nejaké iné povinnosti k DÚ, kvôli zahraničnému dodávateĺovi okrem priznania DPH?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Viera25 Pozri príspevok
Ešte som chcela,
vyplývajú mi nejaké iné povinnosti k DÚ, kvôli zahraničnému dodávateĺovi okrem priznania DPH?
Nie.
0 0
njanka njanka

njanka je offline (nepripojený) njanka

Dobrý deň. Potrebujem poradiť ohľadne prijatej fa z Čiech. Je vystavená v EUR bez dane. Dodavateľ je platcom DPH aj my. Ako to správne zaúčtovať v Money S3? Ja som to zaučtovala ako nadobudnutie tovaru v tuzemsku par.11. V Money sa to zobrazí ako skratka 07U R05_07. Mám to správne?
Naposledy upravil njanka : 13.02.09 at 13:31
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

njanka Pozri príspevok
Dobrý deň. Potrebujem poradiť ohľadne prijatej fa z Čiech. Je vystavená v EUR bez dane. Dodavateľ je platcom DPH aj my. Ako to správne zaúčtovať v Money S3? Ja som to zaučtovala ako nadobudnutie tovaru v tuzemsku par.11. V Money sa to zobrazí ako skratka 07U R05_07. Mám to správne?

Zaraďuje sa takáto faktúra medzi zahranične faktúry?Treba ju riadne samozdaniť?
0 0
njanka njanka

njanka je offline (nepripojený) njanka

Myslím, že áno. Na internetovej stranke Money S3 my poradili, že to mám zapísať do záväzkových dokladov ako reverse charge a zaväzok má obsahovat dve položky: samozdanenie - členenie DPH 07U R05_07 a samouplatnenie dane - členenie DPH 07P R18_19.
Neviem však, či je to takto správne.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Dobrý deň, prosím o radu. zaúčtovala som do záväzkov došlu faktúru za tovar z ČR, typ DPH 49 , uviedla som kurzy - zahraničná mena, ale neprepočítalo mi DPH do výkazu DPH. kde robím chybu? ´dakujem
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Zužu Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu. zaúčtovala som do záväzkov došlu faktúru za tovar z ČR, typ DPH 49 , uviedla som kurzy - zahraničná mena, ale neprepočítalo mi DPH do výkazu DPH. kde robím chybu? ´dakujem
Podľa typu DPH usudzujem, že máš MRP. Dala si tam aj pri položkách fa 19 %? To tam musí byť - vypočíta ti iba dopočítanú DPH ale do celkovej sumy to nezaráta.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

áno mám MRP, dala som pri položke DPH 19 % , ale do zoznamu DPH dokladov mi nič nepočíta, v samotnom výkaze DPH mi to berie na správnych riadkoch.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja mám výstupnú zostavu - 03 Zoznam DPH dokladov (+mimo,dopočítaná DPH) a potom vo výbere - typ DPH - všetky.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

ďakujem veľmi pekne, stačilo by mi viac čítať a potom by som nemala takéto problémy ...
0 0
babula12 babula12

babula12 je offline (nepripojený) babula12

začínajúci, snažiaci sa účtovník ...viac
Dobrý deň,
ja by som mala podobnú otázočku aká tu už bola položená,
FA z ČR bez DPH, obydve strany sú platcami DPH. Viem, že musím urobiť samozdanenia, ale neviem ako to mám zaúčtovať v účtovnom programe POHODA. Zaúčtovala som to ako prijatú fa a následne cez ZÁZNAM a vymerať DPH ( samozdanenie ) tam musím dať zaúčtovanie na DPH na vstup aj na DPH na výstup ( ide o nákup tovaru ) a potom to automaticky uloží medzi INT doklady. je správne ak v obydvoch prípadoch dám zaúčtovanie TOVAR.
ďakujem veľmi pekne
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

babula12 Pozri príspevok
Dobrý deň,
ja by som mala podobnú otázočku aká tu už bola položená,
FA z ČR bez DPH, obydve strany sú platcami DPH. Viem, že musím urobiť samozdanenia, ale neviem ako to mám zaúčtovať v účtovnom programe POHODA. Zaúčtovala som to ako prijatú fa a následne cez ZÁZNAM a vymerať DPH ( samozdanenie ) tam musím dať zaúčtovanie na DPH na vstup aj na DPH na výstup ( ide o nákup tovaru ) a potom to automaticky uloží medzi INT doklady. je správne ak v obydvoch prípadoch dám zaúčtovanie TOVAR.
ďakujem veľmi pekne
Áno urobila si to správne
0 0
babula12 babula12

babula12 je offline (nepripojený) babula12

začínajúci, snažiaci sa účtovník ...viac
Ďakujem veľmi, veľmi, veľmi pekne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať