Zavrieť

Porady

Faktúra z Čiech

Prosim Vás poraďte mi ako zaúčtovať fa z Čiech s dátumom dodania tovaru 23.12.2008, je fakturovaná v SKK bez DPH(český dodávateľ je platca DPH doma). My sme tiež platci DPH. Účtujeme v MRP.
Ak my vyfakturujeme tento tovar nášmu odberateľovi s DPH, musíme ju odviesť DÚ. Ako ju teda dostaneme späť?
Ďakujem
Usporiadat
Janka L Janka L

Janka L je offline (nepripojený) Janka L

samouk
Ahojte,
ako v JÚ zaúčtovať úhradu faktúry za tovar z ČR vystavenú platcom DPH v ČR bez DPH v Kč, keďže tovar bol zaslaný na dobierku a platba prebehla v eurách? Kontrétne sumy a dátumy:
fa zo dňa 13.08.2009 suma: 1664 Kč, úhrada dobierkou 17.08.2009 v sume 65,60 eur. Účtujem v Oberone. Ďakujem
0 0
Janka L Janka L

Janka L je offline (nepripojený) Janka L

samouk
Janka L Pozri príspevok
Ahojte,
ako v JÚ zaúčtovať úhradu faktúry za tovar z ČR vystavenú platcom DPH v ČR bez DPH v Kč, keďže tovar bol zaslaný na dobierku a platba prebehla v eurách? Kontrétne sumy a dátumy:
fa zo dňa 13.08.2009 suma: 1664 Kč, úhrada dobierkou 17.08.2009 v sume 65,60 eur. Účtujem v Oberone. Ďakujem
pomôžte prosím . ďakujem
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Tiež mi prišla faktúra z Čiech v Kč. Zaúčtovala som ju do účtovnictva v Eurách a platiť ju budem tieť v Eurách. Aký kurz mám použiť? K dátumu dodania služby, vystavenia faktúry, prijatia faktúry alebo platby faktúry?
Môžem použiť jeden kurz na všetky faktúry počas celého roka? Predošlá účtovníčka to tak robila. Mne sa to zdá byť blbosť. Ako je to správne?
0 0
Lazura Lazura

Lazura je offline (nepripojený) Lazura

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť.

Mám došlú FA z Poľska. Je uhradená v hotovosti v cudzej mene(PLN) a mam iba doklad o zaplatení. Nemám doklad o zmene peňazí. Ako to mám zaúčtovať?! Nepotrebujem doklad, že sme vybrali peniaze z pokladne, zmenili sme ich a potom sa ta FA uhradila?! Poradte mi prosím... Ďakujem.. vopred..
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

psps Pozri príspevok
Tiež mi prišla faktúra z Čiech v Kč. Zaúčtovala som ju do účtovnictva v Eurách a platiť ju budem tieť v Eurách. Aký kurz mám použiť? K dátumu dodania služby, vystavenia faktúry, prijatia faktúry alebo platby faktúry?
Môžem použiť jeden kurz na všetky faktúry počas celého roka? Predošlá účtovníčka to tak robila. Mne sa to zdá byť blbosť. Ako je to správne?
Prosím poraďte.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať