Zavrieť

Porady

služba pri registracii na DPH

Ahojte
chcem sa opytat ci by ste si uplatnil DPH v tomto pripade:
- firma sa stala platitelom DPH od 1.12.2008
- mam fakturu za NOV za telefon (od 1.11. - 30.11.), datum vystavenia aj dodanie je 4.12.2008
Nie som si ista ci mozem odpocitat DPH ... datum dodania je sice dec, ale fa je za nov.
Ako by ste to riesili vy? odpocitat ci nie?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kattka.c Pozri príspevok
    Ahojte
    chcem sa opytat ci by ste si uplatnil DPH v tomto pripade:
    - firma sa stala platitelom DPH od 1.12.2008
    - mam fakturu za NOV za telefon (od 1.11. - 30.11.), datum vystavenia aj dodanie je 4.12.2008
    Nie som si ista ci mozem odpocitat DPH ... datum dodania je sice dec, ale fa je za nov.
    Ako by ste to riesili vy? odpocitat ci nie?

    Dakujem
    Služba bola poskytnutá v období, keď ešte ste neboli platiteľmi, teda ani nárok nemáte. Dátum vystavenia dokladu v tomto prípade je nepodstatný.

    kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

    kattka.c
    v podstate suhlasim ale ma pletie ten datum dodanie. Dodanie nastalo podla fa ked sme uz platitelmi boli

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak máte peridicitu mesačnú potom k dodaniu došlo k poslednému dňu v mesiaci, teda 30.11. Ak dobre viem, tak aj T-C.., aj T-M... aj O.... svoje vystavujú v tomto zmysle.

    kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

    kattka.c
    podla zakona by to tak malo byt ako pises. Podla mna je predovsetkym zle vystavena fa ...malo by tam byt tak ako pises 30.11. datum dodania.
    Ale u O..... sa mi stava poslednu dobu casto ze mam takto vystavenu fa.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kattka.c Pozri príspevok
    podla zakona by to tak malo byt ako pises. Podla mna je predovsetkym zle vystavena fa ...malo by tam byt tak ako pises 30.11. datum dodania.
    Ale u O..... sa mi stava poslednu dobu casto ze mam takto vystavenu fa.
    Z faktúry je jednoznačné, že ide o služby za obdobie kedy ste este neboli platiteľmi. Tak neplatnil by som, aj keď dátum dodania je uvedený z obdobia platiteľstva.

    služba pri registracii na DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.