Zavrieť

Porady

návšteva lekára a ukončený TPP

Dobrý deň,

chcela by som vás poprosiť o pomoc. §141, ods. 2 mi je jasný, ale je to v prípade, že zamestnanec je v pracovnom pomere. Ale ako je to v prípade, že zamestnancovi plynie výpovedná lehota, ktorá uplynie 31.1. Kráti sa v takom prípade nárok na náhradu mzdy za návštevu lekára rovnako ako pri dovolenke? Resp. ak sa zamestnanec chce dohodnúť na ukončení TPP bez výpovednej lehoty, ale zamestnávateľ mu odchod chce umožniť, až keď za neho príjme náhradu, takže ešte nie je presne dohodnutý termín ukončenia a obaja vedia, že zamestnanec musí počas tejto doby pravidelne navštevovať lekára čo v prípade, že za kalendárny rok odpracuje 1 max. 2 mesiace a z toho navštívi lekára cca 10 dní celodenné ošetrenie. Musí mu zamestnávateľ 7 dní akceptovať a vyplatiť náhradu mzdy a na zvyšné dni si zamestnanec bude čerpať dovolenku alebo sa ten nárok bude krátiť pomernou časťou a na zvyšok si bude čerpať dovolenku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zena je offline (nepripojený) zena

    zena
    Myslim ze tento narok teda 7 dni by sa mal kratit a bude mat narok iba na pomernu cast. Bolo by to voci ostatnym ZC co su v PP po cely rok dost nefer. Ostatne dni by som mu dala ako pracovne volno bez nahrady mzdy.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    zena Pozri príspevok
    Myslim ze tento narok teda 7 dni by sa mal kratit a bude mat narok iba na pomernu cast. Bolo by to voci ostatnym ZC co su v PP po cely rok dost nefer.
    ZP neumožňuje krátenie tohto nároku, takže aj zamestnanec, ktorý končí 31.1. má nárok na 7 dní návštevy lekára. Keby v ZP bolo uvedené, že s to môže krátiť, tak to môže krátiť, keďže to ale nie je, tak krátením by zamestnávateľ porušoval ZP.

    Bola o tom diskusia tu, kde som to podrobnejšie zdôvodnil:

    http://www.porada.sk/t65188-dolezite...y-v-praci.html

    návšteva lekára a ukončený TPP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.