Zavrieť

Porady

Daň z MV neuhradená

Ahojte , skúste mi poradiť ako mám postupovať.
Minulý rok som zabudla uhradiť daň z MV. Auto som používala a rada by som si dala km do výdavkou. Bude možné uhradiť daň dodatočne bez pokuty? čítala som že dolna sadzba pokuty je 200sk. Ako dosiahnem aby nebola horná hranica ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    lugerka Pozri príspevok
    Ahojte , skúste mi poradiť ako mám postupovať.
    Minulý rok som zabudla uhradiť daň z MV. Auto som používala a rada by som si dala km do výdavkou. Bude možné uhradiť daň dodatočne bez pokuty? čítala som že dolna sadzba pokuty je 200sk. Ako dosiahnem aby nebola horná hranica ?
    Myslíš daň za rok 2008? K tej sa priznávame a platíme ju práve teraz v januári - termín podania a zaplatenia je 02.02.2009 /od r. 2008 je zmena, platí sa pozadu/.

    Výdavky na auto si môžeš uplatniť aj bez ohľadu na daň z motorových vozidiel-to sú dve veci - jedna daň z príjmu /tam si uplatňuješ výdavky/ a druhá daň z motorových vozidiel.
    Pre zaujímavosť dolná hranica pre nepodanie DP je 1000 u FO a 2000 u PO. Ak by si daň nezaplatila, tam sa platí sankčný úrok z omeškania...

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Ak sa ti jedná o rok 2008, tak termín zaplatenie dane z MV bude až 02.2.2009. Tento rok sa prvý krát platí "pozadu".

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    lugerka Pozri príspevok
    počkať keďže sa platí prvý krát pozadu, tak minulý január sa neplatilo nič???
    Veruže nie, ... si zachránená. Nepredpokladám, že *Tvoja daň je viac ako 20000, t.j. že by si v priebehu roka 2008 mala platiť preddavky.

    lugerka je offline (nepripojený) lugerka

    lugerka
    jaaaj hurááá ale mi ohľahlo, nie neplatím predavky. platím stále 22OOsk v januári , a teraz som zistila že minulý rok mi nič neodišlo z BU tak som chytila miernu paniku ale môžem ísť kľudne spať.
    ďakujem

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    lugerka Pozri príspevok
    jaaaj hurááá ale mi ohľahlo, nie neplatím predavky. platím stále 22OOsk v januári , a teraz som zistila že minulý rok mi nič neodišlo z BU tak som chytila miernu paniku ale môžem ísť kľudne spať.
    ďakujem
    Takže dobrú noc, ale nezabudni vyplniť DP na www.drsr.sk a podať ho do 2.2.2009 aj spolu s úhradou.

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    My sme uhradili až neskôr daň z MV. Potrebujem do roku 2008 do daň.priznania pre PO, to dať ako pripoč. položku. Neviete do ktorého riadku?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    H.B. Pozri príspevok
    My sme uhradili až neskôr daň z MV. Potrebujem do roku 2008 do daň.priznania pre PO, to dať ako pripoč. položku. Neviete do ktorého riadku?
    Prečo pripočitateľná položka?
    Predpis zaúčtuješ ako 531/345, a úhrada tejto dane je iná vec.
    Je to riadný náklad roka 2008.

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    Čiže nevadí, že bola zaplatená až po 2.2.2009? Ja som si myslela, že keď nie je uhradená v termíne, že to musí byť pripoč.pol.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    H.B. Pozri príspevok
    Čiže nevadí, že bola zaplatená až po 2.2.2009? Ja som si myslela, že keď nie je uhradená v termíne, že to musí byť pripoč.pol.
    To, že bola zaplatená neskôr znamená, že pripoč. položkou bude až prípadná pokuta za oneskorené podanie. Ale nie samotná úhrada dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.