Zavrieť

Porady

Aj odborník sa kopne:)

Dobrý deň,
p. Mihála si Vážim ako skvelého ekonóma, ale po prečítaní článku o odvodoch a o živnostiach a eseróčkach som sa zabavil na vete, ktorú vraj povedal p. Mihál. Citujem s časopisu Profit.


"Ak prejde na eseročku, stráca napríklad možnosť odrátavať si paušálne náklady a stáva sa platiteľom DPH" hovorí daňový poradca. J. Mihál dodáva, že pri úvahe o založení eseročky by sa nemalo zabudnúť ...

Myslím, že ak sa niekto dostal k tomuto článku a rozhodoval sa či si založí eseróčku tak vie že bude určite platcom DPH. Už vidím zákazníkov ako hovoria: eseróčka je dobrá, ale to budem musiet byt platcom DPH a ja ze nie a oni, ale áno písali to v novinách.

Pekny den.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Čo tak sem prilepiť odkaz na článok. Takto je to vytrhnuté z kontextu, a môže to znieť uplne inak, ako pôvodne.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Myslíš tento článok? Ak áno, tak to veru J. Mihál nepovedal. Za slovom daňový poradca /čo o sebe ani p. Mihál netvrdí, že je daňový poradca/ je bodka a p. Mihál ďalej dodáva....

    http://www.etrend.sk/podnikanie/ucto...dy/155202.html

    "Ak prejde na eseročku, stráca napríklad možnosť odrátavať si paušálne náklady a stáva sa platiteľom DPH,“ hovorí daňový poradca. J. Mihál dodáva, že pri úvahe o založení eseročky by sa nemalo zabudnúť na vyššie výdavky spojené s vedením podvojného účtovníctva, a preto odporúča prechod na túto formu podnikateľom, ktorí si na daňové účely uplatňujú skutočné výdavky a ich príjmy po odpočítaní výdavkov sú nad desaťtisíc eur ročne."

    P.s. a nie je ani autorom článku, naozaj treba prečítať pozorne celé.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    evina Pozri príspevok
    Myslíš tento článok? Ak áno, tak to veru J. Mihál nepovedal. Za slovom daňový poradca /čo o sebe ani p. Mihál netvrdí, že je daňový poradca/ je bodka a p. Mihál ďalej dodáva....

    http://www.etrend.sk/podnikanie/ucto...dy/155202.html

    "Ak prejde na eseročku, stráca napríklad možnosť odrátavať si paušálne náklady a stáva sa platiteľom DPH,“ hovorí daňový poradca. J. Mihál dodáva, že pri úvahe o založení eseročky by sa nemalo zabudnúť na vyššie výdavky spojené s vedením podvojného účtovníctva, a preto odporúča prechod na túto formu podnikateľom, ktorí si na daňové účely uplatňujú skutočné výdavky a ich príjmy po odpočítaní výdavkov sú nad desaťtisíc eur ročne."

    P.s. a nie je ani autorom článku, naozaj treba prečítať pozorne celé.

    Ďakujem evina. Presne tak, vytrhnuté z kontextu a dosadené do úst Jožkovi, čo vlastne vôbec nepovedal, resp. nepísal.

    Len by som bol zvedavý na toho daňového poradcu, ktorý tvrdí, že prechodom na s.r.o. autumaticky sa stávajú plátcom DPH. A priori podľa zákona ani plátca DPH neexistuje, ale platiteľ dane z pridanej hodnoty.

    Práve kvôli takýmto neuváženým a chybným vyhláseniam mám problém vysvetliť mojím drobným živnostníkom, že po prechode na s.r.o. (nutnosť vyhnutia vysokým odvodom) sa nestávajú automaticky platiteľom DPH.
    Ich argumenty: čítali v novinách, daňový poradca povedal.....

    A ja ako "obyčajný" účtovník mám čo robiť vyvrátiť takéto tvrdenia.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    smith Pozri príspevok
    Ďakujem evina. Presne tak, vytrhnuté z kontextu a dosadené do úst Jožkovi, čo vlastne vôbec nepovedal, resp. nepísal.

    Len by som bol zvedavý na toho daňového poradcu, ktorý tvrdí, že prechodom na s.r.o. autumaticky sa stávajú plátcom DPH. A priori podľa zákona ani plátca DPH neexistuje, ale platiteľ dane z pridanej hodnoty.

    Práve kvôli takýmto neuváženým a chybným vyhláseniam mám problém vysvetliť mojím drobným živnostníkom, že po prechode na s.r.o. (nutnosť vyhnutia vysokým odvodom) sa nestávajú automaticky platiteľom DPH.
    Ich argumenty: čítali v novinách, daňový poradca povedal.....

    A ja ako "obyčajný" účtovník mám čo robiť vyvrátiť takéto tvrdenia.
    Čítaj, aj to tam je ....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    evina Pozri príspevok
    Čítaj, aj to tam je ....
    Žeby R. Kontelík?

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    smith Pozri príspevok
    Žeby R. Kontelík?
    Ťažko povedať kto , ale jednoznačne to nebol pán Mihál.

    dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

    Daňový špekulant dr.kuko
    Ospravedlňujem sa p. Mihálovi, naozaj som si tu bodku nevsimol. Cital som to v noci a bodku prehliadol.

    rokoo je offline (nepripojený) rokoo

    rokoo
    Dovoľujem si týmto stručne reagovať na tento príspevok.

    V tomto prípade sa nekopol "odborník", ale autor príspevku v predmetnom týždenníku, ktorý ma v článku nesprávne citoval.
    Z dôvodu časovej tiesne nedošlo k autorizácii celého článku, takže sa na stránky týždenníka dostal takýto nezmysel.

    Bližšie viď diskusia k predmetnému článku na Etrende.

    Roman Kontelík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.