Zavrieť

Porady

Odberateľská fa - ČR

Ahojte Poraďaci, chcem Vás poprosiť o radu. S.r.o. plátca DPH nakúpila v 3 kv. 2008 tovar z ČR. V 3 kv. urobila samozdanie, takže dph išlo do r. 07 a 08, a r. 19, konečný výsledok 0,- Sk. Vo 4 kv. má vyšlu tuzemskú faktúru, kedy ten tovar z Čiech predal.V 3 kv, dal odberat. faktúru do nákladov. Neviem, či je to správne. Teraz mi to tak pripadá, že v 3 kv. bola daň vstup-výstup 0. Avšak 4 kv. odvedie daň na výstupe 100.000,- Sk. Bolo dph urobené zle už 3 kv., alebo ako s tým ďalej. Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Viťa Pozri príspevok
    Ahojte Poraďaci, chcem Vás poprosiť o radu. S.r.o. plátca DPH nakúpila v 3 kv. 2008 tovar z ČR. V 3 kv. urobila samozdanie, takže dph išlo do r. 07 a 08, a r. 19, konečný výsledok 0,- Sk. Vo 4 kv. má vyšlu tuzemskú faktúru, kedy ten tovar z Čiech predal.V 3 kv, dal odberat. faktúru do nákladov. Neviem, či je to správne. Teraz mi to tak pripadá, že v 3 kv. bola daň vstup-výstup 0. Avšak 4 kv. odvedie daň na výstupe 100.000,- Sk. Bolo dph urobené zle už 3 kv., alebo ako s tým ďalej. Vďaka.
    Je to dobre urobené. V 4.kv odvedie dph na výstupe ku ktorému nemá vstup. Nakoľko nákup bol v 3.kv.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Ak ten tovar predal doma, teda na Slovensku, tak je to ako píše "smith" - dobre.

    Viťa je offline (nepripojený) Viťa

    Viťa
    Takže vlastne vystup 100 tis. odvedie, ale náklady sú nulové. Ja mu to hovorím, že o 100 tis. nepríde, lebo faktúru z Čiech zaplatil o 100 tis. menej, lebo tam nebolo vyčíslené dph. On mi však tvrdí, že mu vraj nejaká audítorka povedala, že daň odvedie len z rozdielu. že s tých 100 tis. si odpočíta náklady. Neviem ako to myslela.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Viťa Pozri príspevok
    Takže vlastne vystup 100 tis. odvedie, ale náklady sú nulové. Ja mu to hovorím, že o 100 tis. nepríde, lebo faktúru z Čiech zaplatil o 100 tis. menej, lebo tam nebolo vyčíslené dph. On mi však tvrdí, že mu vraj nejaká audítorka povedala, že daň odvedie len z rozdielu. že s tých 100 tis. si odpočíta náklady. Neviem ako to myslela.
    Pozdravujem audítorku, ktorá asi pozabudla, že išlo o intrakomunárne nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu. Kde dph "nie je".

    Keby tovar bol kúpený v SR tak potom platí čo audítorka povedala.

    Viťa je offline (nepripojený) Viťa

    Viťa
    Vrátim sa k tomu názoru audítorky. Chcem sa spýtať. Ak by vyšlá fa bola vystavená v 3 kv. nebolo by to tak: Príklad: Vstup nákup tovaru z CR 100000,-. Z toho samo vyčíslené dph 190000,-. Predaj tovaru so ziskom 120000,- Sk z toho dph 22800,- Sk. Už by to nešlo do priznania do riadku 08, ale do riadku 04. Takže výstup 22800, vstup 19000,- - daňová povinnosť 3800,- Sk. Ale tým, že fa bola vystavená v 4 kv, vstup bol samozdanený - takže 0,- , výstup 22800,-. Nemohla to chápať takto, lebo ona nevedela, že to bolo v dvoch zdanit. obdobiach. Neviem, či to chápem správne, ale on mi tvrdí, že na tom trvala a ja mu to chcem nejako vysvetliť. Len neviem ako.

    Viťa je offline (nepripojený) Viťa

    Viťa
    Takže som to urobila dobre. 3 kv nákup ČR - samozdanenie, konečný výsledok DPH 0,- a 4 kv. predaj SR - výstup odviesť ako daňovú povinnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.