Zavrieť

Porady

Rezervný fond-dualita na triede.06 a 367

Potrebujem poradiť, ak mi viete prosím povedať, kam sa zaúčtuje pri tvorbe s.r.o. zákonný rez.fond 5% zi ZI t.j. 10 tis.Sk, keď zaúčtujem 353/417 a mám duálne zapísať 06-dlhodobý fin.majetok oproti účtu 367- záväzky z upísaných nesplatených CP a vkladov. Otázka znie, použila som správne účet 069-ostatný dlhodobý finnančý majetok?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    KON-EKON
    Potrebujem poradiť, ak mi viete prosím povedať, kam sa zaúčtuje pri tvorbe s.r.o. zákonný rez.fond 5% zi ZI t.j. 10 tis.Sk, keď zaúčtujem 353/417 a mám duálne zapísať 06-dlhodobý fin.majetok oproti účtu 367- záväzky z upísaných nesplatených CP a vkladov. Otázka znie, použila som správne účet 069-ostatný dlhodobý finnančý majetok?
    Ďakujem.
    Mohli sa tam použiť aj účty 061,062,063, ale vcelku je to správne. Splatenie vkladu dáš 221,211/367.
    Pekný deň!

    KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

    KON-EKON
    Použila som na úhradu účet 365, nakoľko tam mal dosť vysokú sumu a takto by som ju ponížila. Nevytvoril rezervný účet ihneď, až keď som ho na to upozornila, že to musí zo zákona mať vytvorené a urobil to až o tri mesiace neskôr.(Pokiaľ mi je známe, najneskôr z HV prvého roku musí vytvoriť tento fond.)Tak som zaúčtovala len pohľadávku a vytvorila dualitu na 069/367.Teraz keď som mala prevody medzi bankami tak som účtovala len 261. Ďakujem.

    ľoška je offline (nepripojený) ľoška

    ľoška
    Rezervný fond sa tvorí hneď pri vzniku, len keď je to napísané v zakladateľskej listine. Treba si ju pozrieť. Inak sa vytvorí z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom sa zisk po prvý raz vytvorí.

    norika je offline (nepripojený) norika

    norika
    Počula som, že rezervný fond netreba viesť na sólo podúčte v banke. Je to pravda? A podľa akého zákona? Ďakujem. Norika

    ľoška je offline (nepripojený) ľoška

    ľoška
    Tvorbu rezervného fondu taxatívne vymedzujú § 67 a § 124 Obchodného zákonníka.
    Nie je tam nič spomínané o vytváraní osobitného účtu.
    Vytváranie a dopĺňanie rezervného fondu sa účtuje na účte 421 – Zákonný rezervný fond. Prostredníctvom obratov tohto účtu sa zisťujú informácie o tvorbe a čerpaní prostriedkov rezervného fondu.

    Rezervný fond-dualita na triede.06 a 367

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.