Zavrieť

Porady

Musím použiť koeficient ?

Dobrý deň milí poraďáci,

obraciam sa na vás s otázkov, ktorá tu už určite bola niekoľkokrat popísaná,ale môžete mi i tak odpovedať namoju otázú,alebo mi napísať kde nájsť na porade odpoveď?

tento kvartál ( sme štvrťročný platcovia DPH) -sprostredkovanie prepravy - prepravné služby, sme vystavili fakúru s 0% DPH, kedže preprava bola uskutočnená do CH- mimo EU.
Moja otázka znie, či tým pádom musím použiť koef. , keďže teraz 1x FA s 0% DPH a ako si mám určiť výšku koef. , kedže to bola len 1 FA bez DPH v tomto roku. A potom musím najskôr požiadať DU o schválenie koef. čakať na odpoveď a až potom môžem spracovať DP k DPH? termín na podanie sa blíži....


Ja Vám ďakujem za každú vašu odpoveď,
prajem príjemný dník.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andyt je offline (nepripojený) andyt

    andyt
    andyt Pozri príspevok
    Dobrý deň milí poraďáci,

    obraciam sa na vás s otázkov, ktorá tu už určite bola niekoľkokrat popísaná,ale môžete mi i tak odpovedať namoju otázú,alebo mi napísať kde nájsť na porade odpoveď?

    tento kvartál ( sme štvrťročný platcovia DPH) -sprostredkovanie prepravy - prepravné služby, sme vystavili fakúru s 0% DPH, kedže preprava bola uskutočnená do CH- mimo EU.
    Moja otázka znie, či tým pádom musím použiť koef. , keďže teraz 1x FA s 0% DPH a ako si mám určiť výšku koef. , kedže to bola len 1 FA bez DPH v tomto roku. A potom musím najskôr požiadať DU o schválenie koef. čakať na odpoveď a až potom môžem spracovať DP k DPH? termín na podanie sa blíži....


    Ja Vám ďakujem za každú vašu odpoveď,
    prajem príjemný dník.

    POSUVAM a dakujem vopred za odpoved

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Podľa mňa nepoužívaš žiadny koeficient.
    Naposledy upravil Muška : 19.01.09 at 11:19

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Koeficient používaš iba ak učtuješ prenajom priestorov, nehntelnosti a fakturuješ platcom aj neplatcom, vtedy Ti vznika koef.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Ivenka Pozri príspevok
    Koeficient používaš iba ak učtuješ prenajom priestorov, nehntelnosti a fakturuješ platcom aj neplatcom, vtedy Ti vznika koef.
    ...len doplním....nie len prenájom

    andyt je offline (nepripojený) andyt

    andyt
    Muška Pozri príspevok
    ...len doplním....nie len prenájom
    ďakujem za odpovede veľmi pekne..príjemný dník prajem

    Musím použiť koeficient ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.